Leicester City bez Tarczy Wspólnoty
Aktualności

Leicester City przegrał z Manchesterem United 1:2 w spotkaniu o Tarczę Wspólnoty, mimo wyrównanego spotkania to Czerwone Diabły wygrały FA Community Shield. Spotkanie było bardzo wyrównane, Lisy do przerwy przegrywały 1:0 jednak po zmianie stron gola wyrównującego zdobył Jamie Vardy, przy stanie 1:1, Ahmed Musa mógł dać prowadzenie Lisom, jednak chybił ponad poprzeczką, a chwilę później gola na wagę zwycięstwa dla Manchesteru zdobył nowy nabytek, Zlatan Ibrahimovic.

Tarcza Wspólnoty dla Manchesteru United

Dzisiejsze spotkanie poprzedzające start rozgrywek Premier League przyniosło nam pojedynek mistrza Anglii ze zwycięzcą Pucharu Anglii. Spotkanie od samego początku było wyrównane, chociaż kibice na pewno spodziewali się ciekawszego spotkania. Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść gracze Lisów, kiedy to w 21 minucie po strzale głową przez Okazakiego piłka trafiła w poprzeczkę. W 31 minucie zobaczyliśmy gola, jednak był on wykonaniem Manchesteru, piłkę do siatki wpakował Jesse Lingard.

Po zmianie stron, Lisy za wszelką cenę chciały wyrównać i tak też się stało w 52 minucie, zawodnicy Manchesteru popełnili piłkę podając piłkę w stronę bramkarza, tę przejął Jamie Vardy, znalazł się w sytuacji sam, minął bramkarza rywali i wpakował piłkę do siatki. Kolejne minuty przyniosły nam nieco ospałą piłkę, aż do 82 minuty kiedy to w polu karnym bardzo bliski zdobycia gola był Ahmed Musa, jednak piłka ostatecznie powędrowała nad poprzeczką, a już minutę później akcja się zemściła i Zlatan Ibrahimovic dał Manchesterowi United gola na wagę wygranej.

Mimo porażki Leicester City, nie mamy się czym martwić bo drużyna prowadzona przez Claudio Ranieriego zagrała dobre spotkanie, oczywiście może smucić brak trofeum jakim jest Tarcza Wspólnoty, jednak najważniejsze że zawodnicy nadal dobrze się rozumieją, a nowe twarze dobrze wpisują się w obecny skład.

Leicester City – Manchester United 1:2 (0:1)

0:1 Jesse Lingard 31′
1:1 Jamie Vardy 52′
1:2 Zlatan Ibrahimovic 83′

Leicester City: Schmeichel, Simpson (Hernandez), Huth, Morgan (Ulloa), Fuchs (Schlupp), Mahrez, Drinkwater, King (Mendy), Albrighton (Gray), Okazaki (Musa), Vardy

Manchester United: De Gea, Valencia, Bailly, Blind, Shaw (Rojo), Carrick (Herrera), Fellaini, Lingard (Mata) (Mkhitaryan), Ibrahimovic, Rooney (Schneiderlin), Martial (Rashford)