Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Leicester City pewnie pokonuje Stoke City 3:0
Mecze

Leicester City zagrał bardzo dobre spotkanie na King Power Stadium, Lisy pokonały Stoke City 3:0, do strzelania powrócił Jamie Vardy, który zdobył jedną z bramek, po golu dorzucili również Drinkwater oraz Ulloa.

Dzisiejszy mecz w ramach 23 kolejki Premier League na pewno podobał się kibicom Lisów, drużyna Claudio Ranieriego po raz kolejny pokazała swoją wysoką formę, zmazując smak porażki po odpadnięciu z FA Cup. Cieszy również gola w wykonaniu Vardego, który już dawno do siatki nie trafiał, po raz ostatni 14 grudnia przeciwko Chelsea Londyn.

Pewne otwarcie wyniku przez Leicester

Na atak ze strony Lisów nie musieliśmy długo czekać, już w 19 minuty w polu karnym strzał oddawał Jamie Vardy, jednak bramkarz zachował się bezbłędnie, wybijając piłkę na rzut rożny. Mimo dominacji na kolejne zagrożenie czekaliśmy do 36 minuty, kiedy strzał w wykonaniu Shinji Okazakiego przeleciał minimalnie nad poprzeczką. Jak to powiadają do trzech razy sztuka, tym razem było podobnie, bo trzeci groźny atak Lisów zakończył się już golem, w 42 minucie, po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Drinkwatera, który strzałem z pogranicza szesnastki oddał silny strzał, który po odbiciu od jednego z obrońców całkowicie zmylił Butlanda.

Leicester rozbija Stoke City 3:0

Po zmianie stron Leicester rzucił się do ataku aby zwiększyć prowadzenie, mało brakowało a to goście by trafili do siatki, kiedy w 61 minucie po strzale Joselu perfekcyjną interwencją popisał się Schmeichel. Kilka minut później, Lisy dopięły swego, znakomitym długim podaniem popisał się Drinkwater, dzięki czemu Vardy znalazł się w sytuacji sam na sam, której najlepszy strzelec Lisów nie zmarnował i podwyższył wynik na 2:0. Dzieła zniszczenia w 87 minucie dokonał Ulloa, który wykorzystał podanie od Mahreza, który wcześniej wdarł się w polu karnym między dwóch obrońców.

Dzisiejsza gra ponownie dała znać o sile Lisów, to była znakomita piłka, Leicester stwarzał wiele groźnych akcji z których trzy pewnie wykorzystał. Dzięki tej wygranej, przynajmniej do jutra Leicester będzie liderem Premier League.

W następnej kolejce Leicester zmierzy się z silnym Liverpoolem, początek spotkania 2 lutego we wtorek o godzinie 20:45.

Leicester City – Stoke City 3:0 (1:0)

1:0 Danny Drinkwater 42′
2:0 Jamie Vardy 66′
3:0 Leonardo Ulloa 87′

Leicester: Schmeichel, Simpson, Fuchs, Morgan, Huth, Drinkwater, Kante, Mahrez, Okazaki (Ulloa,62), Albrighton (Gray,88) Vardy. Subs: Scwarzer, King, Dyer, Wasilewski, Inler.

Stoke: Butland, Johnson, Pieters, Shawcross (Wilson,30), Wollscheid, Whelan, Afellay, Walters, Shaqiri (Crouch,79), Diouf (Odemwingie,71), Joselu. Subs: Haugaard, van Ginkel, Adam, Bojan.