Leicester City pokonuje FC Kopenhaga 1:0
Mecze

W trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, Leicester City pokonał przed własną publicznością FC Kopenhaga 1:0, jedynego gola w 40 minucie zdobył Riyad Mahrez, chociaż w 67 minucie do siatki trafił również Islam Slimani, jednak tego gola sędzia nie uznał uznając że gracz Lisów był na spalonym, co na powtórce nie potwierdziło się i faktycznie gol powinien zostać uznany. Wynik meczu w 91 minucie mógł ulec zmianie, jednak znakomitą interwencją popisał się Schmeichel, który wybronił strzał Corneliusa.

Lisy wygrywają kolejny mecz w Lidze Mistrzów

Przygoda Leicester City w Lidze Mistrzów trwa w najlepsze, podopieczni Claudio Ranieriego odnieśli trzecią z rzędu wygraną w grupie G, dzięki czemu z dorobkiem 9 punktów są liderem grupy, mając za sobą FC Kopenhaga i FC Porto, które uzbierały po cztery punkty.

Wtorkowe spotkanie rozegrane na King Power Stadium przyniosło nam wiele emocji, już od samego początku jedna jak i druga ekipa pokazała że interesuje ją zwycięstwo. Pierwsza połowa rozgrywana była dosyć asekuracyjnie, dopiero w 40 minucie kibice zobaczyli groźną akcję, która zakończyła sięgolem, w polu karnym dobre podanie otrzymał Islam Slimani, zachowując spokój gracz dograł głową do Riyada Mahreza, a ten wyprzedzając obrońcę wpakował piłkę do siatki. Odpowiedzią w 43 minucie był strzał gości, który po rykoszenie od Morgana minimalnie przeleciał nad poprzeczką, chwilę później po rzucie rożnym strzelał głową Andreas Cornelius, jednak jego strzał o centymetry minał lewy słupek bramki.

gol mahreza przeciwko FC Kopenhaga

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, obie ekipy dążyły do zdybycia gola, jednak obrona obu ekip spisywała się bardzo dobrze, udaremniając groźne akcje. Przełom przyszedł w 67 minucie kiedy po składnej akcji, Slimani otrzymał podanie w polu karnym zamieniając podanie na gola, jednak sędzia uznał w tej sytuacji że gracz Lisów był na spalonym, oglądając powtórkę okazuje się że decyzja była błędna. Mało brakowało a w 91 minucie Lisy straciły by swoje prowadzenie, na szczęście wspaniałą interwencją popisał się Schmeichel, który końcami palców wybił groźny strzał Corneliusa.

W drugim meczu grupy G, FC Porto rzutem na taśmę pokonało Club Brugge, strzelając zwycięskiego gola w 93 minucie. Następny mecz w Lidze Mistrzów drużyna Lisów rozegra 2 listopada, na wyjeździe Leicester podejmie FC Kopenhaga. Zanim dojdzie do tego pojedynku, Leicester City rozegra dwa spotkania w Premier League, 22 października na King Power Stadium drużyna Lisów podejmować będzie Crystal Palace a 29 października rozegra trudny mecz wyjazdowy z Tottenhamem.

Leicester City – FC Kopenhaga 1:0

1:0 Riyad Mahrez 40′

Leicester City: Schmeichel, Simpson, Huth, Morgan, Fuchs, Drinkwater, King, Albrighton, Mahrez (Amartey 90′), Slimani (Ulloa 88′), Vardy (Okazaki 85′)

FC Kopenhaga: Olsen, Augustinsson, Johansson, Kvist, Verbic (Falk 66′), Delaney, Cornelius, Santander, Ankersen (Gregus 87′), Toutouh (Pavlovic 85′), Jorgensen