Leicester City pokonuje Liverpool 2:0, dwa gole Vardego
Mecze

Leicester City odegrał się The Reds za grudniową porażkę, tym razem na King Power Stadium Leicester pokonał Liverpool FC 2:0, dwa gole zdobył dzisiaj Jamie Vardy, obydwa trafienia zanotował w drugiej połowie. Dzięki tej wygranej Leicester zachował pozycję lidera.

26 grudnia to Liverpool świętował wygraną nad Lisami przerywając wtedy fantastyczną passę drużyny Claudio Ranieriego, jednak dzisiejsze spotkanie w zupełności pokazało że Lisy nie mają zamiaru odpuszczać nawet tym najsilniejszym drużynom.

Leicester bardzo szybko zaatakował dzisiaj bramkę gości, już w 9 minucie po dośrodkowaniu w pole karne strzałem głową wynik próbował zmienić Shinji Okazaki, jednak bramkarz nie miał z tym strzałem problemu. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze tylko jedną groźną akcję, kiedy to w 35 minucie swoich szans próbował Riyiad Mahrez, jednak po raz kolejny Mignolet popisał się dobrą interwencją.

Jamie Vardy rozbija Liverpool FC

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, gra toczyła się głównie w środku boiska, jednak to Leicester był większym zagrożeniem na boisku, chociaż sama przewaga w posiadaniu piłki ciągle przemawiała na korzyść Liverpoolu. Przełom przyszedł w 60 minucie i to jeszcze w jakim stylu, Mahrez zagrał długie podanie do Vardego, ten znajdując się około 35 metrów od bramki huknął, lobując zaskoczonego Mignoleta. Zaledwie 11 minut później mieliśmy już 2:0 dla Lisów, tym razem po zagraniu Okazakiego, a bardziej szczęśliwym zagraniu bo Okazaki próbował strzelać, jednak się pośliznął i piłka szczęśliwie trafiła pod nogi Jamiego Vardego, który bez wahania pokonał po raz drugi w dzisiejszym meczu bramkarza Liverpoolu.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a Leicester odnosi dzisiaj bardzo cenne zwycięstwo, szczególnie że byłto udany rewanż za porażkę grudniową 1:0.

Teraz Claudio Ranieri popracuje ze swoją ekipą przed kolejnym spotkaniem ligowym, już 6 lutego Lisy zagrają na wyjeździe z Manchesterem City, a więc wiceliderem Premier League.

Leicester City – Liverpool FC 2:0 (0:0)

1:0 Jamie Vardy 60′
2:0 Jamie Vardy 71′

Leicester City: Schmeichel; Simpson, Morgan, Huth, Fuchs; Albrighton (79′ Gray), Kanté, Drinkwater, Mahrez (90′ Ulloa); Okazaki (87′ King), Vardy