Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Leicester City pokonuje na wyjeździe Watford 1:0
Mecze

Leicester City odniósł dzisiaj bardzo ważne zwycięstwo pokonując na wyjeździe Watford 1:0, jedynego gola w meczu zdobył Riyad Mahrez dając prowadzenie Lisom w 56 minucie. Dzięki tej wygranej Leicester zwiększył swoją przewagę nad drugim Tottenhamem do pięciu punktów a nad trzecim Arsenalem do ośmiu punktów, a przed nami zostało jeszcze dziewięć kolejek ligowych.

Do dzisiejszego spotkania Leicester podchodził pewny pozycji lidera oraz z szansą ewentualnego zwiększenia przewagi nad drugim Tottenhamem, który dzisiaj po południu zremisował 2:2 z Arsenalem Londyn, to była również szansa na zwiększenie przewagi nad trzecim Arsenalem. Dobrą wiadomością dla Lisów był powrót do składu N’Golo Kanté, który z powodu urazu pauzował w ostatnim meczu.

Leicester i Watford na remis w pierwszej połowie

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania rozgrywana dzisiaj było w dosyć szybkim tempie chociaż akcji podbramkowych mieliśmy jak na lekarstwo, pierwsze zagrożenie na boisku stworzyła drużyna Leicester kiedy to po fantastycznej akcji z 23 minuty Jamie Vardy był bliski zdobycia gola, jednak strzał gracza Lisów z odległości pięciu metrów zablokował jeden z graczy Watford, wcześniej do Vard’ego zagrywał Mahrez. Kolejną akcję jaką zobaczyliśmy był strzał głową z 42 minuty, kiedy dogranie w pole karne otrzymał Morgan, jednak słaby strzał w sam środek bramki nie miał prawa zagrozić bramkarzowi gospodarzy.

Mahrez strzela i daje wygraną Leicester

Druga połowa od razu przyniosła nam dwie zmiany, Claudio Ranieri zdecydował zmienić się Albrightona i Okazakiego w ich miejsce pojawili się Schlupp i King. Druga połowa bardzo dobrze zaczęła się dla Lisów bo już w 56 minucie po znakomitym strzale Riyada Mahreza mieliśmy gola dla Lisów, Mahrez przejął piłkę po czym huknął w okienko bramki nie dając szans bramkarzowi Watford. 10 minut później mogliśmy mieć już 2:0 dla Leicester jednak techniczny strzał Mahreza wybronił bramkarz gospodarzy. W 80 minucie Lisy mogły mówić o wielkim szczęściu, w polu karnym Ighalo znalazł się tuż przed Schmeichelem jednak jego strzał głową w środek bramki nie zagroził bramkarzowi gości. Więcej groźnych akcji w tym spotkaniu już nie zobaczyliśmy a Leicester mógł świętować wygraną.

Watford – Leicester City 0:1 (0:0)

0:1 Riyad Mahrez 56′

Watford: Gomes, Nyom (81′ Anya), Holebas, Prodl, Ake, Capoue (88′ Oulare), Watson, Suarez (65′ Abdi), Amrabat, Deeney, Ighalo

Leicester City: Schmeichel, Simpson, Morgan, Huth, Fuchs, Mahrez (85′ Amartey), Kante, Drinkwater, Albrighton (46′ King), Okazaki (46′ Schlupp), Vard