Leicester City pokonuje Norwich City 1:0
Mecze

Leicester City wrócił na drogę zwycięstwa, pokonując dzisiaj Norwich City 1:0, jedynego gola dla Lisów zdobył Leonardo Ulloa wykorzystując podanie od Vardego. Ulloa może zostać okrzyknięty bohaterem spotkania, zawodnik na boisku zameldował się 11 minut przed zdobyciem zwycięskiej bramki.

Po ostatniej porażce z Arsenalem Londyn, Claudio Ranieri wymagał od swoich graczy aby dzisiaj zagrali dobre spotkanie przeciwko Norwich City, spotkanie było dosyć wyrównane jednak to Lisy zdobywają jedynego gola mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Słabe spotkanie Leicester – Norwich

Pierwsza połowa spotkanie nie zachwyciła, kibice nie obejrzeli zbyt otwartej piłki, pojedynek toczył się głównie w środkowej części boiska, chociaż to goście byli bliżsi zdobycia gola, kiedy to w 43 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Cameron Jerome, jednak Kasper Schmeichel zachował zimną krew i wybronił strzał gracza drużyny przeciwnej.

Ulloa bohaterem Leicester City

Druga połowa miała być zmienią stylu gry, jednak kibice mogli czuć się bardziej zaniepokojeni niż w pierwszych 45 minutach, w pewnym momentach można było przysnąć na trybunach co w ostatnim czasie w pojedynkach Leicester City nie zdarzało się, tym razem widać było spokój w grze jednak ani jedna ani druga drużyna nie kwapiła się do przeprowadzania akcji podbramkowych, chociaż zdecydowanie lepiej w przeprowadzaniu ataków radziły sobie Lisy stwarzając jakieś trzy groźniejsze akcje. Kluczowym momentem jak się okazało było wprowadzenie w 78 minucie Ulloi. Ten sam gracz w 89 minucie dał zwycięskie trafienie swojej drużynie, Jamie Vardy zagrał mocne podanie na wysokości linii piątego metra, akcję idealnie zamknął Ulloa wbijając piłkę do siatki.

Dzięki wygranej Leicester spokojnie zachowa pozycję lidera, warto również wspomnieć, że w dzisiejszym spotkaniu zadebiutował Daniel Amartey, który zagrał do 78 minuty po czym został zastąpiony przez strzelca bramki.

Leicester City – Norwich City 1:0 (0:0)

1:0 Leonardo Ulloa 89′

Leicester City: Schmeichel; Amartey (78′ Ulloa), Morgan, Huth, Fuchs; Mahrez, Drinkwater, Kante (70′ King), Albrighton; Okazaki (69′ Schlupp), Vardy

Norwich City: Ruddy; Pinto, Bennett, Martin, Klose (92′ Mbokani), Brady; Redmond, Tettey, Howson, Naismith (82′ Jarvis); Jerome (92′ Bamford)