Leicester City pokonuje Watford 2:1
Mecze

Sobotnie popołudnie po raz kolejny przyniosło zwycięstwo drużynie Lisów, tym razem podopieczni Claudio Ranieriego pokonali na King Power Stadium drużynę Watford 2:1, pierwszy na listę strzelców wpisał się N’Golo Kante, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Leicester, na 2:0 podwyższył znakomity Jamie Vardy, dla którego jest to dziewiąty mecz z rzędu ze zdobytą bramką, co zapisuje gracza w historii Premier League. Jedynego gola dla gości z rzutu karnego w 75 minucie zdobył Deeney.

Fantastyczna Lisów trwa w najlepsze, to już kolejna wygrana pod wodzą Claudio Ranieriego, tym razem po ciężkim boju Leicester wygrał z Watford, bramki kibice obejrzeli dopiero w drugiej połowie, jednak na bramki warto było poczekać, szczególnie że to już kolejne trzy punkty na koncie Lisów.

Pierwsza połowa mimo szybkiego tempa nie przyniosła nam żadnej groźnej akcji z obu stron, chociaż to gości byli bliżej prowadzenia, po tym jak w 20 minucie w słupek trafił Ighalo.

Wszystko zmieniło po przerwie, najpierw do bramki w 52 minucie trafił Kante, który tym samym po raz pierwszy trafił do siatki w barwach Leicesteru, chociaż kibice najbardziej mogli się obawiać w 56 minucie, kiedy Vardy musiał na chwilę opuścić boisko z powodu urazu, na nasze szczęście zawodnik po chwili wrócił na boisko.

Zaraz po powrocie na boisko Vardy wpisał się na listę strzelców, pewnie wykonując rzut karny. Kibice miło po meczu wspominali o Mahrezie, który zazwyczaj wykonywał rzutu karne, jednak tym razem oddał piłkę Vardemu, wiedząc o jedo możliwości pobicia rekordu. Przy dwubramkowym prowadzeniu Leicester nieco odpuścił co wykorzystali goście, którym sędzia przyznał rzut karny, na bramkę zamienił go Deeney.

Po tym spotkaniu, Leicester plasuje się na trzeciej pozycji w Premier League, z dorobkiem 25 punktów.Teraz pora na przerwę reprezentacyjną, odbędą się spotkania barażowe eliminacji Mistrzostw Europy, dlatego kolejne spotkanie Lisy rozegrają dopiero 21 listopada, będzie to wyjazdowy mecz z Newcastle United.

Jamie Vardy bo o nim jest coraz głośniej jest bliski wyrównania najlepszego osiągnięcia w liczbie spotkań z rzędu ze zdobytą bramką, na chwilę obecną Vardy jest na drugim miejscu w tej klasyfikacji z dorobkiem dziewięciu meczów z rzędu ze zdobytą bramką, o jedną bramkę więcej ma lider, którym jest Van Nistelrooy, oczywiście najważniejsze jest to że Lisy wygrywają, ale wszyscy po cichu liczą że Vardy wyrówna rekord Holendra.

Leicester City – Watford 2:1
1:0 N’Golo Kante 52′
2:0 Jamie Vardy 65′ (karny)
2:1 Troy Deeney 75′ (karny)

LEICESTER CITY: Schmeichel; Simpson, Morgan, Huth, Fuchs; Albrighton, Kante, Drinkwater (King 90th), Schlupp (Okazaki 45′), Mahrez (Dyer 84′); Vardy

WATFORD: Gomes; Nyom (Diamanti 76′), Cathcart, Britos, Ake; Anya, Capoue (Parades 70′), Watson, Abdi; Deeney, Ighalo