Aktualności

Leicester ogrywa Everton i odskakuje od strefy spadkowej

Drugie zwycięstwo z rzędu notuje Leicester City, które w między czasie awansowało także do ćwierćfinału Carabao Cup eliminując Leeds United. W niedzielnym pojedynku Lisy podejmowały na King Power Stadium znajdujący się w głębokim kryzysie Everton. Mecz przypominał nieco znakomity sezon 2015/2016, w którym Leicester sięgnęło po mistrzostwo.

Szybkie i zabójcze kontry, skonsolidowana obrona i w ostatecznym rozrachunku zwycięstwo 2-0 nad Evertonem. Już po pół godzinie gry, Leicester miał bardzo komfortową sytuację. Dwie składne akcje zakończyły się bramkami, najpierw Vardy’ego w 18 minucie, a następnie Graya 10 minut później. Po dwóch golach tempo gry osłabło, a mecz do samego końca toczył się w dosyć monotonnej atmosferze, choć Everton próbował odrabiać straty, ale był bezradny wobec dobrej obrony Leicester City.

Drużyna Lisów gra nieporównanie lepiej niż na początku sezonu i jest to oczywiście efekt nowej miotły w szatni. Claude Puel notuje bardzo dobry początek w Leicester, wyciągając drużynę ze strefy spadkowej zdobywając sześć punktów w dwóch pierwszych meczach w roli selekcjonera. Dodajmy do tego zwycięstwo w Carabao Cup i mamy bardzo przyzwoite przywitanie Francuza z zespołem. Oby ta współpraca jak najdłużej układała się tak pomyślnie.