Leicester pokonuje Club Brugge 2:1 i awansuje
Mecze

Dzięki wygranej Leicester City nad Club Brugge 2:1, drużyna Lisów zapewniła sobie awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, dodatkowo Leicester ma zapewnione pierwsze miejsce w grupie niezależnie od wyniku ostatniego spotkania fazy grupowej, w której Lisy zagrają na wyjeździe z FC Porto. We wtorkowym meczu gole dla Leicester zdobywali w pierwszej połowie Okazaki i Mahrez, natomiast honorowe trafienie dla gości po przerwie zaliczył Jose Izquierdo.

Leicester pewnie rozbija Club Brugge 2:1

Po słabym meczu w Premier League wszyscy liczyli że Leicester rozegra kolejne dobre spotkanie w ramach Ligi Mistrzów, tak też się stało a na gole długo nie musieliśmy czekać. Już w piątej minucie w pole karne zagrał Fuchs a tam z pierwszej piłki pod poprzeczkę huknął Shinji Okazaki. W 28 minucie w polu karnym faulował Dion Cools za co sędzia podyktował dla Lisów rzu karny, który pewnie na gola zamienił Riyad Mahrez. Mimo dwubramkowego prowadzenia, tuż przed przerwą bliski zdobycia gola kontaktowego był Jose Izquierdo jednak tym razem Ron-Robert Zieler popisał się fantastyczną interwencją.

Po zmianie stron, niestety Leicester nieco przysnął, co wykorzystała drużyna Club Brugge, po indywidualnej akcji w pole karne wbiegł Jose Izquierdo i huknął w okienko bramki, nie dając żadnych szans Zielerowi. Chwilę później bo w 59 minucie wynik meczu podwyższył Jamie Vardy jednak sędzia nie uznał tego trafienia, odgwizdując spalony. Kolejne minuty to już pewne utrzymywanie wyniku przez Leicester, jednak tuż przed końcem dwukrotnie przed szansą stanął Demarai Gray, pierwszy raz nie trafił w bardzo dobrej sytuacji w piłkę, natomiast przy drugiej próbie lepszy okazał się bramkarz gości.

Leicester pewny gry w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów

Dzięki wygranej nad Club Brugge drużyna Leicester ma po pięciu kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów 13 punktów, wyprzedzając FC Porto, które uzbierało 8 punktów, na trzeciej pozycji z pięcioma punktami jest FC Kopenhaga natomiast tabelę zamyka Club Brugge bez żadnego dorobku punktowego.

Leicester City – Club Brugge 2:1 (2:0)

1:0 Shinji Okazaki 5′
2:0 Riyad Mahrez 28′ (karny)
2:1 Jose Izquierdo 52′

Leicester City: Zieler, Simpson, Huth, Morgan, Fuchs, Drinkwater, King, Mahrez (Schlupp, 68′), Albrighton (Amartey, 78′), Okazaki (Gray, 68′), Vardy

Club Brugge: Butelle, Simons, Poulain, Claudemir (Wesley, 84′), Vossen, Izquierdo, Pina (Limbombe, 61′), Vanaken, Cools, De Bock (Van Rhijn, 70′), Mechele