Leicester pokonuje Newcastle 3:0, Vardy rekordzistą
Mecze

Leicester City po raz kolejny pokazał swoją siłę, tym razem podopieczni Claudio Ranieriego rozbili na wyjeździe Newcastle United 0:3, pierwszy na listę strzelców wpisał się Jamie Vardy który tym trafieniem wyrównał rekord Run Van Nisterloya w liczbie meczów z rzędu ze strzeloną bramką w jednym sezonie, jeden i drugi zawodnik ma obecnie dziesięć spotkań z rzędu w Premier League ze strzelonym golem, jednak już za tydzień Vardy będzie mógł wyprzedzić holendra i wpisać się do historii ligi Angielskiej na miejsce pierwsze. Pozostałe gole dla Lisów zdobyli Ulloa i Okazaki.

Wyjazd do drużyny Newcastle nie należał do najłatwiejszego, przynajmniej tak wydawało się przed tym meczem jednak Lisy szybko pokazały że nie przyjechały tutaj po punkt, tylko po komplet punktów, mimo przewagi w posiadaniu piłki gospodarzy to Leicester stwarzał więcej sytuacji bramkowych. Kibice zgromadzeni na stadionie pierwsze trafienie zobaczyli dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to Ulloa zagrał do Vardego a ten w sprytny sposób minął jednego z obrońców i skierował piłkę w krótki róg bramki nie dając żadnych szans bramkarzowi Newcastle.

Po zmianie stron Leicester nie zwalniał tempa chcąc podwyższyć prowadzenie, tak też się stało, kiedy to w 62 minucie Mahrez będąc w polu karnym zagrał do zupełnie niepilnowanego Ulloi a ten strzałem głową z pięciu metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. Dzieła zniszczenia dokonał w 83 minucie Okazaki, który wykorzystał zamieszanie na linii bramkowej Newcastle, jeden z obrońców wraz z bramkarzem nie potrafili wybić piłki dzięki czemu Okazaki najpierw próbował głową a później nogą, to drugie się udało i piłka przekroczyła linię bramkową.

Leicester City w obecnym sezonie radzi sobie rewelacyjnie a kibice nie mają na co narzekać, do momentu zakończenia dzisiejszego spotkania Manchester City – Liverpool drużyna Leicester jest liderem Premier League, jednak już za tydzień graczy Lisów czeka bardzo trudne zadania, na King Power Stadium ekipa Claudio Ranieriego podejmować będzie Manchester United.

Newcastle United – Leicester City 0:3 (0:1)
0:1 Jamie Vardy 45+1′