Leicester pokonuje West Brom Albion 3:2
Aktualności

Leicester City po raz kolejny pokazał swoją siłę i charakter, dzięki temu Lisy zdołały wygrać na wyjeździe z West Brom Albion 3:2, dwa gole dla Leicesteru zdobył Mahrez a jedno trafienie dołożył Jamie Vardy, dla którego jest to kolejne trafienie z ósmym meczu z rzędu, tym samym Vardy wyrównał osiągnięcie Sturridga, więcej meczów z bramką ma jedynie Ruud van Nistelrooy, który zaliczył dziesięć występów z rzędu z golem.

Dzisiejsza wygrana potwierdziła słowa Claudio Ranieriego, który po środowej porażce w Capital One Cup, powiedział, że jego drużyna będzie chciała szybko się podnieść i tak się też stało i to jeszcze w jaki sposób. Początek spotkania lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy w 30 minucie za sprawą Rondona wyszli na prowadzenie. Kibice więcej goli w pierwszej połowie nie zobaczyli, jednak druga połowa przyniosła wszystkim o wiele więcej emocji.

Claudio Ranieri mocno zmotywował drużynę, która w drugiej połowie potrzebowała zaledwie 20 minut aby całkowicie zmienić obraz na tablicy wyników. Pierwsze trafienie zobaczyliśmy w 57 minucie, Albrighton zagrał do Mahreza, który wyprzedził obrońcę gospodarzy i trafił do siatki. Siedem minut później po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Mahrez, który wykorzystał rykoszet w polu karnym i z najbliższej odległości pokonał Myhilla. Dzieła zniszczenia w 77 minucie dokonał będący ostatnio w fantastycznej formie Vardy, który na pograniczu połowy otrzymał podanie od Drinkwatera a następnie pędząc sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy. W samej końcówce spotkania gospodarze rzucili się do odrabiania strat co w 84 minucie przyniosło im gola, z rzutu karnego bramkarza Lisów pokonał Lambert i jak się okazało to był ostatni gol w tym meczu.

Dzisiejsza wygrana sprawiła, że Leicester City z dorobkiem 22 punktów zajmuje wysoką trzecią pozycję w lidze będąc za liderującym Manchesterem City i drugim Arsenalem Londyn.

West Brom Albion – Leicester City 2:3 (1:0)
1:0 Rondon 30′
1:1 Mahrez 57′
1:2 Mahrez 64′