Manchester United rozbija Leicester 4:1
Mecze

Manchester United nie dał żadnych szans Leicester City, Czerwone Diabły rozbiły dzisiaj na Old Trafford Lisy aż 4:1, strzelając cztery bramki w zaledwie 20 minut, co szybko sprawiło że drużyna prowadzona przez Jose Mourinho mogła spokojnie dowieść wynik do końca meczu.

Manchester United nie daje szans Leicester

Do dzisiejszego spotkania Manchester United przystępował z zaledwie trzema zwycięstwami i dwoma porażkami w lidze, dlatego wielu zdawało sobie sprawę że wyjazd Leicester na Old Trafford nie będzie łatwym zadaniem. Nikt jednak nie spodziewał się że gospodarze tak łatwo rozbiją Lisy.

W pierwszej połowie Lisy nie stworzyły sobie żadnej groźnej akcji, w przeciwieństwie do Manchesteru, który zdobył cztery gole i miał jeszcze trzy bardzo groźne sytuacje. Strzelanie zaczęło się od 22 minuty kiedy to po dośrodkowaniu strzałem głową, piłkę do siatki skierował Smalling. Kilka minut później bliski zdobycia gola był Zlatan Ibrahimovic, który najpierw minimalnie przestrzelił obok słupka a przy drugiej próbie minimalnie nad poprzeczką. W 37 minucie gol w końcu padł, sytuację wykorzystał Mata który podwyższył na 2:0. W 40 minucie zobaczyliśmy kolejne trafienie, tym razem Mata zagrał dobrą piłkę, którą na gola zamienił Marcus Rashford. W 42 minucie kropkę nad „i” przed zejściem do szatni postawił Paul Pogba, który po strzale głową skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron tempo gry się uspokoiło, a widowiskiem był przepiękny strzał, którym popisał się Demarai Gray w 59 minucie, gracz Lisów huknął z ponad 20 metrów nie dając żadnych szans bramkarzowi Manchesteru. Tym akcentem można było już skończyć spotkanie gdyż już do samego końca meczu więcej groźnych akcji z obu stron nie zobaczyliśmy. Szkoda tylko tak wysokiej porażki dla Lisów.

Już za tydzień bo 2 października na King Power Stadium, Leicester City podejmie Southampton, jednak zanim obejrzymy to spotkanie ligowe czeka nas bardzo trudny pojedynek w środku tygodnia, 27 września w ramach drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Leicester city podejmie na King Power Stadium FC Porto.

Manchester United – Leicester City 4:1 (4:0)

1:0 Smalling 22′