Home Pozostałe Jak zacząć z kredytem hipotecznym

Jak zacząć z kredytem hipotecznym

0
0
99

Kredyty hipoteczne to produkty finansowe dzięki którym możemy realizować zakup dowolnych nieruchomości. Jest to dość zaawansowany produkt finansowy, jednak w ostatnich latach coraz bardziej dostępny wśród młodych osób w naszym kraju. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat kredytów hipotecznych skorzystaj z naszej publikacji w której informujemy jak działają kredyty hipoteczne Białystok i jak rozpocząć z nimi swoją przygodę. Dzięki tym informacjom będziecie mogli Państwo pozyskać praktyczne informacje na temat kredytów hipotecznych. Zapraszamy do lektury!

Jak zacząć przygodę z kredytem hipotecznym?

Wielu przyszłych kredytobiorców swoją przygodę z kredytami hipotecznymi zaczyna od rozpoczęcia poszukiwań w Internecie. Dostępne dziś kalkulatory kredytowe a także rankingi kredytów dają nam jednak cząstkowe informacje odnośnie kredytów i możliwości ich uzyskania. Korzystając z takich stron na ogół będziemy mogli nadziać się na formularze kontaktowe, które będą nakłaniać nas do pozostawienia informacji na swój temat. Następnie zgłoszą się do nas doradcy finansowi, którzy przenalizują naszą sytuację. Czy jednak nie lepiej skorzystać z pomocy doświadczonego i dobrego doradcy finansowego?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: Tak!

Pomoc jaką niesie nam dobry doradca kredytowy jest kompleksowa. Inaczej wygląda relacja telefoniczna a inaczej relacja twarzą w twarz, kiedy możemy załatwić więcej szczegółów a także dostarczyć od razu wszystkie niezbędne dokumenty dające podstawę do poprawnego wyliczenia naszych możliwości kredytowych. Jeśli jednak posiadamy komplet dokumentów i liczymy na wygodę, możemy spróbować zasięgnąć informacji przez Internet w oczekiwaniu na prawdziwe wyceny i uzyskanie najlepszej oferty kredytu gotówkowego.

Dostaję oferty od kilku banków i co dalej?

Dobry kredyt hipoteczny to najlepsze warunki jakie jesteśmy w stanie uzyskać w danym momencie na rynku. Dlatego też jeśli chcemy wyjść jak najlepiej na tego rodzaju produkcie, musimy pozyskać najlepsze kredyty hipoteczne Białystok w celu wysyłki naszych wniosków do najlepszych banków w danym momencie. Najlepszy bank to oczywiście najmniejsze koszty końcowe i najniższe raty wśród ofert dostępnych na rynku. Jak wiadomo chcemy spłacać jak najmniejsze kwoty i na tej podstawie oceniamy atrakcyjność danej oferty. Im tańszy kredyt uda się nam uzyskać tym lepiej dla nas.

Sprawdzanie klientów poprzez banki

Pamiętajmy iż uzyskanie wstępnych decyzji to dopiero początek. Okres manualnego sprawdzania poprawności danych które dostarczyliśmy na podstawie naszych dokumentów będzie trwać około dwóch do trzech tygodni w zależności od aktualnej ilości składanych wniosków w danym banku. Jeśli przejdziemy ręczny proces sprawdzania i bank wyda nam zielone światło, wtedy możemy podejść do podpisania umowy z naszym kredytodawcą.

Otrzymujemy wtedy umowę, która uruchamia odpowiednie transze na rzecz naszego dewelopera, bądź przekazuje całość kredytu na wskazane konto, jeśli nasze mieszkanie zostało zakupione na rynku wtórnym. W obu wypadkach nie mamy jednak kontaktu z środkami pozyskanymi na kredycie hipotecznym.

W taki oto sposób stajemy się właścicielami kredytu hipotecznego ?

Dodaj komentarz