Leicester City pokonuje Crystal Palace 3:1
Mecze

W sobotnim meczu Premier League, Leicester City pokonał przed własną publicznością Crystal Palace 3:1, prowadząc do przerwy 1:0 po golu jaki zdobył Ahmed Musa, po przerwie po golu dorzucili Shinji Okazaki i Christian Fuchs natomiast honorowe trafienie dla Crystal pod koniec meczu zdobył Yohan Cabaye. Dzięki tej wygranej Lisy powiększyły swój dorobek punktowy w lidze do 11 punktów.

ahmed musa strzela gola przeciwko Crystal

Po cennej wygranej w środku tygodnia w Lidze Mistrzów z FC Kopenhaga, kibice Lisów liczyli że dobra passa ich drużyny przedłuży się o zwycięstwo w lidze, którego kibice nie widzieli od trzech meczów w Premier League. Mimo wysokiego zwycięstwa, niewiele brakowało a to goście już w 13 minucie mogli prowadzić, pięknym strzałem popisał się Christian Benteke a jeszcze ładniejszą interwencją Kasper Schmeichel. Kolejne minuty nieco spowolniły a wynik meczu otworzył się dopiero w 42 minucie kiedy to Ahmed Musa otrzymał podanie od Slimaniego, i potężnym strzałem z linii pola karnego nie dał żadnych szans bramkarzowi Crystal.

okazaki-strzela-przeciwko-crystal

Leicester deklasuje Crystal Palace

Po zmianie stron już w 63 minucie mieliśmy 2:0, Shinji Okazaki wykorzystał niefortunną interwencję obrońcy Crystal, dzięki czemu gracz Lisów miał sporo miejsca aby swobodnie wybrać róg w który wpakować piłkę. Przy wyniku 2:0 trener Crystal Palace chciał zareagować wprowadzając w przeciągu pięciu minut aż trzech nowych graczy, jednak to nie przeszkodziło Lisom w podwyższeniu wyniku, w 80 minucie po rzucie rożnym obrona Crystal wybiła piłkę za pole karne, jednak tak nadbiegł Christian Fuchs, który huknął w sam róg bramki nie dając żadnych szans Mandandzie. W 85 minucie gola na otarcie łez zdobył Cabaye, który wykorzystał podanie od Zahy i wyprzedając obronę Lisów skierował piłkę do siatki.

Leicester City – Crystal Palace 3:1 (1:0)

1:0 Ahmed Musa 42′
2:0 Shinji Okazaki 63′
3:0 Christian Fuchs 80′
3:1 Yohan Cabaye 85′

Leicester City: Schmeichel, Simpson, Huth, Morgan, Fuchs, Drinkwater, King (Amartey 87′), Mahrez, Musa (Gray 81′), Okazaki, Slimani (Vardy 75′)

Crystal Palace: Mandanda, Ward, Tomkins, Cabaye, Townsend (Campbell 72′), Zaha, Ledley (Lee 72′), Benteke, McArthur, Delaney, Kelly (Fryers 77′)