Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Albrighton marzy o tytule Premier League
Wypowiedzi

Albrighton marzy o tytule Premier League

Marc Albrighton przyznał, że jego marzeniem jest zdobycie tytułu Premier League, zawodnik Leicester City przyznaje że to zadanie może być niewiarygodne, jednak wszystko jest możliwe.

Trener Lisów, Claudio Ranieri nadal odmawia komentowania sprawy walki o tytuł, wszystko zapewne dlatego aby nie nakładać niepotrzebnej presji na swoich graczy. Obecny sezon w wykonaniu Leicester jest zadziwiający, przed sezonem większość osób wskazywało Lisy jako drużynę która będzie walczyła o utrzymanie a tutaj drużyna zajmuje drugie miejsce i ma identyczny dorobek punktowy jak obecny lider Arsenal Londyn.

Albrighton stawia sobie cel na 2016 rok

W rozmowie z BT Sport, Albrighton zapytany o wskazanie jednej rzeczy którą chciałby uzyskać w 2016 roku, odpowiedział że byłoby to zdobycie przez Leicester tytułu Mistrza Anglii. Wiadomo że wielu uznaje że jest to niemożliwe i niewiarygodne jednak, zawodnik na spokojnie mówi abyśmy wszyscy czekali co się wydarzy, na pewno drużyna Lisów będzie chciała dać z siebie jak najwięcej.

Albrighton który w swojej historii zagrał w barwach Aston Villi oraz Wigan gra w swoim trzecim klubie i nigdy na tym etapie rozgrywek nie był ze swoją drużyną na tak wysokim miejscu w Premier League. Zawodnik uznał, że cieszy się z każdej minuty spędzonej na boisku.

Sytuacją Leicester wszyscy są zaskoczeni, przed rozpoczęciem sezonu nowy trener Claudio Ranieri ustalił cel za zdobycie 40 punktów, które mogłyby pomóc w utrzymaniu się w rozgrywkach, jednak plany odbiegły całkowicie od tego minimum, obecnie po połowie sezonu drużyna ma już 39 punktów i trzeba twardo stawiać na nowe cele.

Albrighton o tytule dla Leicester

Obecna forma wszystkich cieszy, teraz musimy powoli stabilizować tą formę jeżeli faktycznie chcemy myśleć o wyższych celach. Teraz musimy cieszyć się grą, jesteśmy dobrym zespołem, który może wiele osiągnąć. Moim marzeniem jest oczywiście zdobycie tytułu Premier League, jednak do tego jeszcze wiele brakuje bo 19 spotkań. Poczekajmy i zobaczymy co się stanie na zakończenie tego sezonu.