Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ranieri chwali "Fantastyczne" Lisy
Wypowiedzi

Claudio Ranieri chwali „Fantastyczne” Lisy

Claudio Ranieri pochwalił swoich graczy za charakter i wydajność w spotkaniu przeciwko Sunderlandowi, które dla Lisów było piątym z rzędu zwycięstwem z Premier League, było to również piąte spotkanie z rzędu z zachowaniem czystego kona. Dzięki wygranej 2:0 nad Sunderlandem, Lisy zachowały siedem punktów przewagi nad drugim Tottenhamem.

Wspaniałe dwa wykończenia w wykonaniu Vardego pozwoliły Lisom na zwycięstwo 2:0, a fantastyczna postawa formacji obronnej pozwoliła drużynie na zachowanie kolejnego czystego konta. To sprawiło, że Leicester ma już na koncie 72 punkty, a Jamie Vardy dzięki golom odblokował się po sześciu meczach bez strzelonej bramki, dzięki tym trafieniom Vardy ma na koncie już 21 goli i traci do lidera strzelców już tylko jedną bramkę. Dzięki przekroczeniu liczby 20 goli na koncie, Vardy stał się pierwszym zawodnikiem Lisów od czasów Garego Linekera, który dokonał takiego wyczynu w sezonie 1984/1985.

Ranieri zachwycony postawą Leicester

To był trudny mecz, być może byliśmy początkowo zdenerwowani bo Sunderland to trudny przeciwnik. Jednak z minuty na minutę odblokowywaliśmy się i stwarzaliśmy coraz groźniejsze akcje aż w końcu zdobyliśmy gola. Sunderland miał swoja szanse na wyrównanie jednak poradziliśmy sobie z ich atakami. Uspokoiliśmy naszą grę, mieliśmy większe posiadanie piłki i stwarzaliśmy szybkie kontrataki, pokazaliśmy swoją wysoką wydajnośc, która doprowadziła nas do zwycięstwa.

Cóż więcej można powiedzieć, fantastyczna passa Lisów trwa, drużyna rozgrywa znakomite spotkania pokazując swoją bardzo wysoką formę, to wszystko cieszy szczególnie że dzięki wczorajszym wynikom w Premier League wiemy już że Lisy na pewno zagrają w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Ranieri o fantastycznym sezonie

To fantastyczny sezon, jednak do końca jeszcze trochę czasu zostało. Atmosfera w drużynie jest fantastyczna, nasi fani są z nami, oni dają nam siły i popychają nas naprzód, wspierając nas w każdym meczu. Bardzo dziękuje kibicom, jestem bardzo szczęśliwy kiedy oni są szczęśliwi. Teraz czekają nas kolejne spotkania, do których musimy się mocno przygotować.