Bezbramkowy remis Leicester z FC Kopenhaga
Mecze

Leicester City zremisował bezbramkowo w wyjazdowym meczu z FC Kopenhaga w ramach czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, mimo słabej gry Lisy zdołały wywieźć jeden cenny punkt który znacznie zbliża ich do wyjścia z grupy G. Po czterech kolejkach Leicester jest liderem grupy z dorobkiem 10 punktów, na drugim miejscu jest FC Porto z dorobkiem 7 punktów dzięki wczorajszej wygranej nad Club Brugge 1:0. na trzeciej pozycji z dorobkiem 5 punktów jest FC Kopenhaga natomiast na ostatniej pozycji bez żadnych zgromadzonych punktów jest Club Brugge.

Pierwsza połowa środowego meczu nie zachwyciła a jedyną groźną akcję kibice obejrzeli w 12 minucie po tym jak główkował Federico Santander, a jego strzał o centymetry przeleciał nad poprzeczką. Tak na prawdę to jedyna groźna akcja, pozostałe to raczej nieudane próby głownie gospodarzy, Lisy niestety nie zachwycały oddając tylko jeden celny strzał w pierwszej połowie.

schmeichel-broni-z-fc-kopenhaga

Schmeichel ratuje remis z FC Kopenhaga

O ile niektórzy liczyli że w drugiej połowie będzie ciekawsze spotkanie na Telia Parken grupo się przekonali że tak nie było, druga połowa była nudnym pojedynku a obie ekipy wyglądały jak by z zegarkiem na ręku czekały na ostatni gwizdek. Mimo że wiało nudą w 90 minucie wszystko mogło się zmienić, gdyby nie fantastyczna interwencja Kaspera Schmeichela który w ostatniej chwili wybił piłkę po strzale głową Andreasa Corneliusa to gospodarze cieszyli by się z kompletu punktów. Jeżeli ktoś chciałby w skrócie podsumować spotkanie z FC Kopenhaga, można śmiało powiedzieć że Leicester nie miał pomysłu na grę a wynik uratował w ostatniej minucie Schmeichel.

Teraz Claudio Ranieri już może myśleć o Premier League gdzie już w niedzielę Lisy podejmować będą na własnym stadionie West Brom Albion. Wracając jeszcze do wczorajszego meczu, dziwi jedynie brak reakcji Claudio Ranieriego, który wykorzystał tylko jedną zmiane, kiedy w 71 minucie Schluppa zmienił Okazakiego.

FC Kopenhaga – Leicester City 0:0

FC Kopenhaga: Olsen, Augustinsson, Johansson, Kvist, Verbic (Kusk 83′), Delaney, Cornelius, Santander, Ankersen, Jorgensen, Falk (Toutouh 65′)

Leicester City: Schmeichel, Hernández, Morgan, Huth, Fuchs, Drinkwater, Amartey, Schlupp (Okazaki 71′), Musa, Mahrez, Vardy