Aktualności Mecze

Leicester z pierwszym zwycięstwem w nowym sezonie

W drugiej kolejce sezonu 2017/18 Premier League, Leicester City podejmowało na King Power Stadium, beniaminka, który do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii powrócił po 34 latach. Lisy były zdecydowanym faworytem tego spotkania. Gospodarze pojawili się na boisku w składzie: Schmeichel, Simpson, Morgan, Maguire, Fuchs, Albrighton, Ndidi, James, Mahrez, Okazaki i Vardy.

Całe King Power Stadium oszalało już po niecałej minucie. Prawą stroną boiska pomknął Mahrez, który zdecydował się na samodzielną akcję, minął obrońców i oddał strzał. Golkiper Mew, Ryan, zdołał wybronić uderzenie Mahreza, jednak piłka spadła pod nogi Okazakiego, którego nie upilnowali obrońcy. Ten nie miał najmniejszych problemów by dobitką otworzyć wynik spotkania.

W 54. minucie meczu piłkę w narożniku boiska ustawił Mahrez. Po świetnym dośrodkowaniu do piłki najwyżej wyskoczył nowy nabytek Leicester, Maguire, który strzałem głową podwyższył wynik spotkania na 2-0. Była to druga bramka defensora dla drużyny Lisów, lecz pierwsza w oficjalnym spotkaniu. Wcześniej, Anglik zdobył gola na początku sierpnia w towarzyskim spotkaniu przeciwko Burton. Maguire mierzy 188 cm wzrostu i jako środkowy obrońca potrafi znaleźć sobie przestrzeń w polu karnym przy stałych fragmentach gry. Z całą pewnością to nie ostatnia jego bramka dla Lisów.

Do końca spotkania wynik meczu nie uległ już zmianom. Leicester wywalczyło pierwsze zwycięstwo w tym sezonie po inauguracyjnej porażce przeciwko Arsenalowi Londyn. Już za tydzień, przed Lisami dużo trudniejsze wyzwanie. Mecz wyjazdowy na Old Trafford i pojedynek z Czerwonymi Diabłami, które w dwóch pierwszych meczach sezonu zmiotły West Ham i Swansea 4-0.