Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Roy Hodgson broni Vardego, to nie było nurkowanie
Aktualności

Roy Hodgson broni Vardego, to nie było nurkowanie

Selekcjoner reprezentacji Anglii, Roy Hodgson wypowiedział się w sprawie zawieszenia Jamiego Vardego, według Hodgsona Vardy nie nurkował a sędzia nie powinien karać zawodnika żółtą kartką. Za rzekomą symulację, Vardy otrzymał drugą żółtą kartkę w meczu przeciwko West Ham United, za co sędzia spotkania wyrzucił gracza Lisów z boiska, dodatkowo pomiędzy Vardym a sędzią doszło do wymiany słów za co Jamie może zostać zawieszony na kolejne mecze.

Jon Moss podczas spotkania Leicester z West Ham bez wahania podjął decyzję podczas jednej z akcji, w której na pograniczu pola karnego Vardy został odepchnięty przez jednego z obrońców, sędzia uznał to za symulację, ale już kilka dni po meczu sam selekcjoner Reprezentacji Anglii wypowiedział się na ten temat, twierdząc że nie była to żadna symulacja w wykonaniu Vardego.

Hodgson zdania, że Vardy nie symulował

Vardy został wyrzucony z boiska, jednak ja po zobaczeniu tej akcji nie widzę żadnej symulacji, po prostu dwaj gracze przepychali się a przy takiej szybkości Vardy nie ustał na nogach i upadł. Za taki upadek nie powinno być żółtej kartki, jeżeli gracze biegną z taką szybkością bardzo łatwo jest o taką sytuację, że jeden z graczy nagle upada w ferworze walki. Współczuję Vardemu, widać było że jest bardzo nieszczęśliwy i urażony błędną interpretacją sędziego.

Hodgson broni również zachowania Vardego jakiego dopuścił się już po obejrzeniu czerwonej kartki, uznając że czasami tak bywa że gracze nie zgadzają się z decyzją sędziego i czasami w ferworze nerwów wykrzykują niepotrzebne słowa w kierunku sędziego, za co często są karani.

Hodgson o zachowaniu Vardego po czerwonej kartce

Gdy zostajesz wyrzucony z boiska nie jesteś tym faktem zadowolony i czasami tak bywa że ludzie reagują w stosunku do sędziego w sposób nerwowy, to są ludzie i mogą mieć słabsze chwile i nic na to nie poradzimy. Już niejednokrotnie gracze kierowali wyzwiska do sędziów. Nikt nie jest w stanie zagwarantować, że inni gracze mogą postąpić tak samo, nie ważne czy to będzie Rooney, Dele Alli czy jeszcze inny gracz z Premier League, taka sytuacja może zdarzyć się każdemu.