Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Riyad Mahrez otrzymał złotą piłkę w Algierii
Aktualności

Riyad Mahrez otrzymał złotą piłkę w Algierii

Gracz Leicester City, Riyad Mahrez w niedzielę wieczorem został nagrodzony w Algierze złotą piłką dla najlepszego gracza Algierii za 2015 rok, była to 15 edycja Golden Ball Algierii, zawodnicy wybierani byli w ankiecie przez dzienniki sportowe Le Buteur i El-Haddaf.

Nagrodę dla Mahreza wręczali Mohamed Aboutrika i Rabah Madjer, przy odbiorze zasłużonego trofeum Mahrez dodał, że to dla niego zaszczyt odebrać tak cenne trofeum w Algierii.

Mahrez dziękuje za wybór

Dziękuje Le Buteur i El-Haddaf za wybór mnie jako najlepszego gracza 2015 roku w Algierii. Dziękuje wszystkim zwłaszcza tym, którzy na mnie głosowali i wszystkim Algierczyko, którzy mnie wspierają. Składam hołd mojej rodzinie a zwłaszcza Mojej matce. Moim celem jest iść dalej do przodu i ciężko pracować.

Podczas uroczystości w hotelu Ain Benian, uczestniczyło wiele osobistości i sportowych i politycznych. Oprócz złotej piłki na gali wręczono dwie nagrody specjalne, dla narodowej drużyn wojskowej za złoty medal na Igrzyskach w Korei Południowej. Drugą nagrodę otrzymała drużyna ES Setif, która jest mistrzem Algierii, drużyna oprócz mistrzostwa w sezonie 2014/2015 brała udział w Lidze Mistrzów Afryki.

Nagrody wręczane podczas gali w Ain Benian

Oprócz nagród drużynowych, zostały wręczone nagrody osobiste i tak:
– Najlepszym bramkarzem uznano: Mohamed Lamine Zemmamouche (USM Alger)
– Złoty but dla najlepszego strzelca: Walid Derrardja (MCE Eulma)
– Najlepszym trenerem został: Abdelkader Amrani (prowadził MO Bejaia)
– Królem strzelców reprezentacji Algierii został: Islam Slimani (na co dzień gra w Sporting Lizbona)
– Nagroda dla najlepszych kibiców przyznana dla klubu: USM Harrach