Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Pozostałe

Jak odżywiają się piłkarze? Zdrowy przepis na sukces

Mówią, że sport to zdrowie. Mają rację. Tyczy się to jednak tylko rekreacyjnego ćwiczenia. Sport profesjonalny jest już bardzo wymagający i zmusza organizm do pracy na granicach wytrzymałości. Jednym z bardzo męczących sportów jest piłka nożna, gdzie przez 90minut (a czasem i więcej) trzeba biegać za piłką. Jak się odżywiać, żeby organizm dał sobie radę?

Jak odżywiają się piłkarze?

Do osiągnięcia sukcesu w sporcie wytrzymałościowym, jakim bez wątpienia jest piłka nożna, przydaje się dieta wysokowęglowodanowa. To właśnie węglowodany pozwalają na wykonywanie długotrwałego wysiłku. Posiłek powinien być spożyty na 2-3 godziny przed planowanym wysiłkiem, tak by zdążył już opuścić żołądek.

Piłkarze jedzą produkty, które są wolno trawione takie jak np. makarony, pełnoziarniste produkty, ryż, a także nasiona roślin strączkowych. Pozwala to na regularne dostawy energii do organizmu w trakcie trwania całego spotkania. Produkty spożywane przed wysiłkiem powinny posiadać niski indeks glikemiczny. Dzięki temu wyrzut insuliny do krwi rozkłada się w czasie, a nie jest nagły.

Żeby móc rozgrywać spotkania i często trenować w międzyczasie, konieczne jest spożywanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym, które szybko odbudują utraconą w trakcie meczu energię.

Przed meczami, w ich trakcie, a także po spotkaniach bardzo przydatne są specjalne napoje dla sportowców, które podwyższają poziom cukru we krwi i odbudowują zapasy glikogenu w mięśniach. Dostarczają także cennych substancji odżywczych, które są wykorzystywane przez organizm w trakcie meczy i treningów.

Chcesz zobaczyć jak działaketo dieta? Wejdź na stronę obok i sprawdź jej faktycznie działanie.