Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ranieri dumny z tytułu Mistrza Anglii
Wypowiedzi

Ranieri dumny z tytułu Mistrza Anglii

Claudio Ranieri mówił z dumą po tym jak jego zespół został wczoraj mistrzem Anglii pierwszy raz w swojej 132-letniej historii, Ranieri w swojej wypowiedzi podziękował całej drużynie za dotychczasowe wspaniałe spotkania, które już teraz wiadomo że dały drużynie upragnione mistrzostwo.

Poniedziałkowy wieczór dla kibiców i drużyny wprowadził wiele emocji, wszystko za sprawą meczu Chelsea – Tottenham, mówimy tutaj o kibicach i drużynie bo jak wcześniej zapowiadał Ranieri, nie miał zamiaru oglądać tego spotkania, ponieważ spędzał ten czas ze swoją mamą. Gdy kończyła się pierwsza połowa tego spotkania, wszyscy mogli być zawiedzeni, bo Tottenham prowadził 2:0, jednak druga połowa zmieniła wszystko i Chelsea ostatecznie zremisowała. Dzięki czemu Lisy świętują ten historyczny tytuł, który na długo zapisze się w pamięci wszystkich.

Ranieri radosny po zdobyciu mistrzostwa

Jestem bardzo dumny, jestem zadowolony z moich zawodników, pracowników i naszych fanów. To niesamowite uczucie. Nigdy nie spodziewałem się tego, gdy przyjechałem na King Power Stadium. Jestem pragmatycznym człowiekiem, po prostu chciałem wygrywać mecz za meczem i pomóc moim graczom z tygodnia na tydzień. Gracze Leicester byli fantastyczni, są zdeterminowani, mają ogromnego ducha walki. W każdym meczu zawodnicy dawali z siebie wszystko, Oni zasługują na mistrzostwo.

Ten sezon miał kilka faz, według Ranieriego, pierwszą fazą była walka o utrzymanie jednak to zostało bardzo szybko osiągnięte a pozycja lidera w Boxing Day dała wiele do myślenia. Ranieri ustalił sobie kolejny cel który z czasem zamienił się na walkę o puchary europejskie, jednak i ten cel szybko został osiągnięty a więc zostało tylko jedno – Mistrzostwo, tutaj walka toczyła się z meczu na mecz aż gracze w końcu zdobyli tytuł.