Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ranieri: nie osiągnęliśmy jeszcze nic szczególnego
Wypowiedzi

Ranieri: nie osiągnęliśmy jeszcze nic szczególnego

Menadżer Leicester City, Claudio Ranieri w jednej z rozmów powiedział, że klub nie osiągnął jeszcze nic szczególnego w obecnym sezonie co mogłoby być wspominane przez następne lata, doświadczony menadżer podkreśla że drużyna musi jeszcze ciężko pracować aby zbierać owoce tej dotychczasowej pracy.

Przez Leicester City kolejne trudne spotkanie ligowe, tym razem przeciwnikiem na King Power Stadium będzie West Ham United, Ranieri wie, że jego zespół prezentuje wysoką formę, co drużyna potwierdziła w wygranym spotkaniu z Sunderlandem 2:0, jednak włoski trener Lisów zdaje sobie również sprawę że obecna sytuacja w lidze jeszcze niczego nie daje drużynie.

Ranieri liczy na sukces z Leicester City

Gramy stabilnie, cieszy mnie obecna forma drużyny. Jestem szczęśliwy gdy ludzie są z nas zadowoleni. Ciężko pracujemy, jednak do sukcesu została nam jeszcze długa droga, musimy dalej walczyć, na razie nic nie osiągnęliśmy. Piłka nożna jest dziwna i wszystko się jeszcze może zdarzyć. Zrobiliśmy dotychczas kawał dobrej roboty, jednak żeby wszyscy o tym pamiętali za 30-40 lat musimy wygrać ligę.

Ranieri został również zapytany o sytuację dotyczącą Ligi Mistrzów, bo wiadomo już że Leicester City ma już pewne miejsce zapewniające udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

Ranieri o Lidze Mistrzów dla Leicester City

Na razie mamy miejsce w kwalifikacjach, jednak trzeba pamiętać że to dwa mecze, po tych dwóch meczach może być koniec przygody z Ligą Mistrzów a ja chcę zagrać minimum sześć meczów w Lidze Mistrzów, dlatego potrzebne nam miejsce zapewniające udział w fazie grupowej. Myślę że zapewnienie sobie miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów będzie fantastycznym osiągnięciem, jednak na to jeszcze musimy trochę popracować.

Claudio Ranieri pogratulował również trzem graczom Lisów, którzy zostali nominowani do PFA Player of the year. Ranieri podkreślił, że jest dumny ze swoich graczy i zapewnia że wszyscy trzej a więc Vardy, Mahrez i Kante zasługują na taką nominację za wspaniałe występy w których dają z siebie wszystko.