Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Vardy może zostać zawieszony, będzie dochodzenie
Aktualności

Vardy może zostać zawieszony, będzie dochodzenie

Jamie Vardy może zostać zawieszony nawet na pięć meczów po tym jak zaatakował słownie sędziego spotkania Jonathana Mossa, według niektórych źródeł wywnioskowano że Vardy wykrzyknął do sędziego: „you f****** c***”. Jeżeli to wszystko się sprawdzi, angielska federacja może nałożyć karę na zawodnika w postaci zawieszenia na określoną liczbę spotkań, tutaj wielu mówi że to będzie zawieszenie na pięć spotkań a więc do samego końca sezonu.

Kiedy Jamie Vardy otrzymał drugą żółtą kartę w spotkaniu przeciwko West Ham United rozpętała się dyskusja między sędzią a ukaranym graczem, według różnych źródeł Vardy miał dopuścić się przekleństw w stronę sędziego, prawdopodobnie dlatego że kartki nie powinno być i wielu ekspertów to potwierdza.

Ranieri broni Vardego po czerwonej kartce

Vardy nigdy nie nurkuje, ona zawsze gra uczciwie i stara się grać ostro ale zgodnie z przepisami. Vardy biegł szybko i przy takiej prędkości mocniejsze odepchnięcie kończy się takim upadkiem. Nie widziałem faulu z ławki tak dokładnie jak mogą na to wskazywać powtórki telewizyjne. Nie jestem z tego faktu zadowolony, Vardy nie zagra w kolejnym meczu a to dla nas osłabienie, szczególnie że sezon już dobiega końca.

Wiadomo już że Moss zawarł w raporcie meczowym incydent z Vardym, w którym miał kierować obraźliwe słowa w stronę sędziego. Teraz wszystkim zajmie się komisja angielskiej piłki po czym wyda decyzję co dalej z Vardym. Niedawno do podobnego incydentu doszło gdy zawodnik Chelsea Londyn, Diego Costa również skierował wyzwiska w kierunku sędziego, wtedy to Costa otrzymał dodatkowo jeden mecz zawieszenia po zbadaniu sprawy przez komisję.