Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Claudio Ranieri podpisuje nowy kontrakt
Aktualności

Claudio Ranieri podpisuje nowy kontrakt

Claudio Ranieri podpisał nowy kontrakt z Leicester City, które od teraz będzie obowiązywał do czerwca 2020 roku, to odpowiednia nagroda dla Ranieriegi za osiągnięcie tytułu mistrza Anglii, którego dokonał ze swoimi graczami w niedawno co skończonym sezonie 2015/2016.

Ranieri z nową umową do 2020 roku

Przedłużenie kontraktu rzez Ranieriego było tylko kwestią czasu, szczególnie że sam Claudio jeszcze przed zakończonym sezonem zadeklarował, że bardzo chciałby prowadzić Leicester city przez dłuższy czas, aby zbudować dobrą drużynę. Po pierwszym pełnym sezonie, Ranieri osiągnął ze swoimi graczami tytuł mistrz Anglii, jednak trener ciągle chce budować coraz to lepszą ekipę, z którą w obecnym sezonie zmierzy się w Lidze Mistrzów.

Prezes Leicester City, po ogłoszeniu przedłużenia kontraktu przez Ranieriego powiedział:

Przed rokiem związaliśmy się kontraktem z Ranierim, wiedzieliśmy że jego wiedza i doświadczenie pomogą naszej drużynie na osiąganie dobrych wyników. To co osiągnęliśmy, było po za naszymi oczekiwaniami, ale tytuł wszystkich uradował. Jego przybycie na King Power Stadium pomogło nam w poprawie gry, jego plan jest jasny, a Claudio jest pewny swego. Cieszymy się, że doszliśmy do porozumienia a Claudio podpisał nowy kontrakt do 2020 roku.

Ranieri zadowolony z prowadzenia Leicester City

Od momentu kiedy rozpocząłem rozmowy z właścicielami Leicester City, byłem świadomy że to klub z którym mogę popracować przez kilka następnych lat, który ma swoje plany na przyszłość. W tym klubie jest wspaniała energia, od pracowników, właścicieli, zawodników i kibiców. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny że będę częścią Leicester przez kolejne lata. W zeszłym sezonie, ciężka praca i determinacja pomogły nam osiągnąć coś niesamowitego. Naszym celem jest utrzymanie dobrej formy, rozwijanie się aby móc osiągać kolejne sukcesy.