Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Islam Slimani zawodnikiem Leicester City
Aktualności

Islam Slimani zawodnikiem Leicester City

W ostatnim dniu okna transferowego do Leicester City oficjalnie dołączył Islam Slimani, obecny gracz Sportingu Lizbona występujący w roli napastnika, taką znakomitą informację mogli przeczytać kibice Lisów w zakończenie tego emocjonującego okna transferowego.

Islam Slimani oficjalnie w Leicester

Leicester City zapłacił około 30 milionów funtów aby Islam Slimani przeniósł się ze Sportingu Lizbona na King Power Stadium, cała operacja udała się a Lisy cieszą się z nowego nabytku, który dotychczas był silnym punktem Sportingu w linii ataku. Slimani wynegocjował z Leicester pięcioletni kontrakt chociaż łatwo nie było, gdyż Sporting do ostatniej chwili nie zgadzał się na proponowane 25 milionów, dlatego też ostatecznie Lisy musiały zapłacić za napastnika 30 milionów funtów.

28-letni Algierczyk do Sportingu Lizbona przeniósł się w 2013 roku CR Belouizdad, w Lizbonie podczas trzyletniego pobytu rozegrał ponad 80 spotkań w których zdobył prawie 50 goli. W Reprezentacji Algierii dotychczas Slimani rozegrał 43 spotkania w których zdobył 23 gole, jednak debiutował w reprezentacji w 2012 roku, co sprawia że jest on bardzo bramkostrzelnym graczem.

Slimani zadowolony z dołączenia do Leicester

Dołączenie do Leicester City to ogromny zaszczyt i już nie mogę się doczekać aż zadebiutuje. Zawsze chciałem grać w piłkę w Premier League, teraz mam szansę zagrać w drużynie Mistrza Anglii, dlatego też nie mogłem odrzucić takiej oferty.

Islam to gracz znany ze swojej ogromnej ciężkiej pracy, jego szybkość i technika może wiele wnieść do drużyny Leicester. Teraz czeka nas wszystkich przerwa reprezentacyjna, jednak po powrocie wszystkie oczy będą skierowane na Slimaniego, który zapewne od razu zadebiutuje w drużynie Claudio Ranieriego.