Polska strona Leicester City Football Club

Crystal Palace - Leicester City 0:1
Mecze

Crystal Palace – Leicester City 0:1

Leicester City zwyciężył kolejne spotkanie ligowe, tym razem Leicester pokonał na wyjeździe Crystal Palace 1:0 a jedynego gola zdobył Riyad Mahrez, dzięki tej wygranej drużyna z King Powers Stadium może zachować pięć punktów przewagi nad Tottenhamem lub zwiększyć w przypadku niekorzystnego wyniki Kogutów z Bournemouth.

Dzisiejszy wyjazd na Selhurst Park nie należał do najłatwiejszych a drużyna prowadzona przez Alana Pardewa wielokrotnie pokazała że łatwo zwycięstwa nie odda. Drużyna gospodarzy do dzisiejszego spotkania przystępowała po dwunastu spotkaniach bez wygranej w lidze, dlatego kibice Crystal liczyli że może dzisiaj uda się ich ulubieńcom w końcu zwyciężyć i to z liderem rozgrywek, jednak po raz kolejny drużyna prowadzona przez Claudio Ranieriego pokazała charakter i spokój w grze.

Leicester City pokonuje Crystal Palace 1:0

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania rozgrywana była w spokojnym tempie a pierwszą groźniejsza akcję zobaczyliśmy dopiero w 30 minucie kiedy Wilfried Zaha oddał silny strzał, który o centymetry minął słupek bramki. Odpowiedzią Leicester była akcja w 34 minucie, która zakończyła się golem, Jamie Vardy wbiegł w pole karne zagrał do środka pola karnego a tam w idealnej sytuacji znalazł się Riyad Mahrez który trafił do siatki. Tuż przed przerwą bramce Schmeichela zagroził Yannick Bolasie, jednak bramkarz Lisów spisał się bezbłędnie, broniąc silny strzał.

Wzorowa obrona Lisów przeciwko Crystal Palace

Po przerwie Crystal Palace ruszyli w bojowym nastawieniu a Alan Pardew od razu przeprowadził dwie zmiany w swoim składzie jednak to na niewiele się zdało a już w 47 minucie Shinji Okazaki mógł podwyższyć wynik spotkania, jednak jego mało precyzyjny strzał przeleciał ponad poprzeczką. Kolejne minuty to kontrola wyniku przez Leicester City, jednak mało brakowało a w 93 minucie gospodarze by wyrównali, jednak strzał który oddał Damien Delaney trafił w poprzeczkę.

Crystal Palace – Leicester City 0:1 (0:1)

0:1 Riyad Mahrez 34′

Crystal Palace: Hennessey; Ward, Dann, Delaney, Souare (45′ Kelly); Cabaye, Jedinak, Ledley (79′ Gayle); Zaha, Bolasie; Adebayor (45′ Sako)

Leicester City: Schmeichel; Simpson, Morgan, Huth, Fuchs; Mahrez (86′ Schlupp), Kanté, Drinkwater, Albrighton; Okazaki (76′ Ulloa), Vardy (91′ Amartey)