Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ranieri: musimy teraz zachować spokój
Wypowiedzi

Ranieri: musimy teraz zachować spokój

Dzięki wygranej Leicester nad Crystal Palace 1:0, drużyna Lisów ma 8 punktów przewagi nad Tottenhamem, jednak Claudio Ranier prosi o zachowanie spokoju bo do końca sezonu pozostało jeszcze siedem kolejek, podczas których wiele się jeszcze może zdarzyć, menadżer Lisów nie chce aby jego drużyna niepotrzebnie teraz zaczęła się zastanawiać się nad zdobyciem ewentualnego tytułu mistrza Anglii.

Gol który zdobył Riyad Mahrez dał ostatecznie drużynie Leicester City komplet ważnych punktów, szczególnie że dzisiaj swoje spotkanie wygrał Tottenham i po tej kolejce nadal różnica między tymi drużynami wynosi pięć punktów.

Sobotni pojedynek był bitwą na Selhurst Park, a gospodarze chcieli przerwać fatalną serię dwunastu spotkań bez zwycięstwa jednak na nasze szczęście Lisy po raz kolejny wygrały, tylko teraz presja nad drużyną coraz bardziej rośnie bo siedem kolejek do końca sezonu i pięć punktów przewagi nad Tottenhamem to dobra zaliczka.

Ranieri prosi o zachowanie spokoju

To był bardzo trudny mecz, ale myślę że zasłużyliśmy na wygraną. Stworzyliśmy trzy dobre szanse natomiast przeciwnik stworzył jedną groźną akcję, po której piłka trafiła w poprzeczkę. Jestem zadowolony z wygranej ponieważ cały zespół ciężko pracował. Wracając do naszej pozycji w lidze, to bardzo dobre położenie jednak musimy zachować spokój do końca sezonu. Musimy nadal kontynuować naszą dobrą grę. Dla fanów nadal trwa wspaniały sen, jednak my musimy twardo stąpać po ziemi i koncentrować się na kolejnych meczach.

Ranieri uspokaja graczy

Presja powoli zaczyna rosnąć, jednak miejmy nadzieję że Claudio Ranieri odpowiednio uspokoi zawodników, aby oni grali swoje jak dotychczas a nie zastanawiali się czy faktycznie mogą zdobyć mistrzostwo, jeżeli gra Lisów nie zmieni się możemy być spokojny o ewentualne mistrzostwo lub udział w Lidze Mistrzów.