Home Aktualności Leicester City bliski mistrzostwa Anglii

Leicester City bliski mistrzostwa Anglii

0
0
201
Leicester City bliski mistrzostwa Anglii

Leicester City jest coraz bliżej zdobycia Mistrzostwa Anglii, po wczorajszym remisie Tottenhamu z WBA 1:1, Leicester ma już siedem punktów przewagi nad Tottenhamem na trzy kolejki przed końcem. Następna kolejka może wiele rozwiązać, szczególnie że Tottenham zagra trudny mecz wyjazdowy w derbach Londynu z Chelsea, natomiast Leicester City zagra trudny pojedynek wyjazdowy z Manchesterem United.

Leicester o krok od tytułu Premier League

Jak niewiele brakuje do ogromnego szczęścia wiedzą już wszyscy kibice Leicester, którzy poznali wynik wczorajszego spotkania Tottenhamu, który po ciężkim pojedynku zremisował z West Brom Albion. Teraz Lisy mając siedem punktów przewagi mają kilka możliwych rozwiązać, które w znacznym stopniu są zależne od wyników Tottenhamu.

Najbardziej optymistyczny przewidują że już w następnej kolejce Lisy będą świętować tytuł mistrza, bo Tottenham nie podniesie się po remisie z WBA i przegra derbowe spotkanie z Chelsea, wtedy niezależnie od wyniku Lisów z Manchesterem tytuł powędruje na King Power Stadium. Jednak to spotkanie zostanie rozegrane dopiero w poniedziałek o 21:00.

Kolejnym rozwiązaniem może być remis Tottenhamu z Chelsea, wtedy Leicester musi zdobyć tylko jeden punkt w trzech ostatnich meczach, jednak przy tym rozwiązaniu musimy pamiętać, że Lisy łatwo nie mają, czeka ich wyjazd do Manchesteru United, następnie spotkanie na King Power Stadium z trudnym rywalem jakim jest Everton i na koniec mecz z Chelsea Londyn.

Tottenham przed trudnym zadaniem

Jeżeli popatrzymy na trzy ostatnie mecze Tottenhamu, tutaj najpierw drużyna zagra wyjazd derbowy przeciwko Chelsea, następnie przed własną publicznością zagra z Southampton a na koniec zagra wyjazdowy mecz z Newcastle. Rozwiązań jest wiele, ale mamy nadzieję że Leicester City nie będzie patrzył na wyniki Tottenhamu, tylko sam będzie chciał ustalić wynik walki o tytuł uzyskując korzystne wyniki w trzech ostatnich meczach.

Wiadome jest to, że do końca sezonu kibiców Premier League czekają ogromne emocje, oprócz samej walki o tytuł ciągle trwa walka o pierwszą szóstkę, dającą udział w rozgrywkach europejskich oraz walka o utrzymanie gdzie ciągle o utrzymanie walczą: Newcastle, Norwich i Sunderland.

Dodaj komentarz