Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Leicester City bliski mistrzostwa Anglii
Aktualności

Leicester City bliski mistrzostwa Anglii

Leicester City jest coraz bliżej zdobycia Mistrzostwa Anglii, po wczorajszym remisie Tottenhamu z WBA 1:1, Leicester ma już siedem punktów przewagi nad Tottenhamem na trzy kolejki przed końcem. Następna kolejka może wiele rozwiązać, szczególnie że Tottenham zagra trudny mecz wyjazdowy w derbach Londynu z Chelsea, natomiast Leicester City zagra trudny pojedynek wyjazdowy z Manchesterem United.

Leicester o krok od tytułu Premier League

Jak niewiele brakuje do ogromnego szczęścia wiedzą już wszyscy kibice Leicester, którzy poznali wynik wczorajszego spotkania Tottenhamu, który po ciężkim pojedynku zremisował z West Brom Albion. Teraz Lisy mając siedem punktów przewagi mają kilka możliwych rozwiązać, które w znacznym stopniu są zależne od wyników Tottenhamu.

Najbardziej optymistyczny przewidują że już w następnej kolejce Lisy będą świętować tytuł mistrza, bo Tottenham nie podniesie się po remisie z WBA i przegra derbowe spotkanie z Chelsea, wtedy niezależnie od wyniku Lisów z Manchesterem tytuł powędruje na King Power Stadium. Jednak to spotkanie zostanie rozegrane dopiero w poniedziałek o 21:00.

Kolejnym rozwiązaniem może być remis Tottenhamu z Chelsea, wtedy Leicester musi zdobyć tylko jeden punkt w trzech ostatnich meczach, jednak przy tym rozwiązaniu musimy pamiętać, że Lisy łatwo nie mają, czeka ich wyjazd do Manchesteru United, następnie spotkanie na King Power Stadium z trudnym rywalem jakim jest Everton i na koniec mecz z Chelsea Londyn.

Tottenham przed trudnym zadaniem

Jeżeli popatrzymy na trzy ostatnie mecze Tottenhamu, tutaj najpierw drużyna zagra wyjazd derbowy przeciwko Chelsea, następnie przed własną publicznością zagra z Southampton a na koniec zagra wyjazdowy mecz z Newcastle. Rozwiązań jest wiele, ale mamy nadzieję że Leicester City nie będzie patrzył na wyniki Tottenhamu, tylko sam będzie chciał ustalić wynik walki o tytuł uzyskując korzystne wyniki w trzech ostatnich meczach.

Wiadome jest to, że do końca sezonu kibiców Premier League czekają ogromne emocje, oprócz samej walki o tytuł ciągle trwa walka o pierwszą szóstkę, dającą udział w rozgrywkach europejskich oraz walka o utrzymanie gdzie ciągle o utrzymanie walczą: Newcastle, Norwich i Sunderland.