Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Schlupp i Drinkwater walczą z urazami
Aktualności

Schlupp i Drinkwater walczą z urazami

Jeffrey Schlupp i Danny Drinkwater nie zagrają w następnym meczu jaki rozegra Leicester, menadżer Lisów Claudio Ranieri szacuje że Schlupp z powodu urazu ścięgna udowego będzie musiał pauzować przez sześć tygodni natomiast Drinkwater pojawi się prawdopodobnie dopiero w spotkaniu przeciwko Liverpoolowi.

Strata dwóch graczy na pewno będzie niejakim osłabieniem Lisów, jednak urazy się zdarzają i trzeba się z tym pogodzić, tak podsumował to Ranieri. Martwi nieco uraz Schluppa, która najwcześniej pojawi się po nowym roku, wstępnie jest mowa o szczęściu tygodniach o ile uraz zostanie prawidłowo wyleczony.

Danny Drinkwater to świeża sprawa, zawodnik nabawił się urazu podczas wygranego spotkania przeciwko Chelsea Londyn. wszystko wydarzyło się w zaledwie 17 minucie, kiedy to Drinkwater zderzył się z Oscarem.

Ranieri i kontuzjach graczy

Trener Leicester powiedział:

Jeffrey Schlupp nabawił się poważnego urazu, nie wiemy jeszcze ile potrwa uraz, mowa tutaj o miesiącu a nawet o sześciu tygodniach. Drinkwater nabawił się niewielkiego urazu, powinien być następny mecz, jednak bezpiecznie będzie tutaj mówić kolejnym meczu po Evertonie a więc o meczu z Liverpoolem.

Ranieri o pozostałych urazach

Kolejnymi kontuzjowanymi graczami są Matty James i Ritchie De Laet, według trenera ich również zabraknie w sobotnim spotkaniu przeciwko Evertonowi, dodatkowo za kartki zawieszony jest Robert Huth, który przeciwko Chelsea zarobił piątą żółtą kartę w sezonie co zawiesiło automatycznie gracza na kolejny mecz.

Jeżeli chodzi o obronę, tutaj na pewno poradzą sobie dotychczasowi zmiennicy a więc Yohan Benalouane i Marcin Wasilewski, jednak trener teraz musi podjąć decyzję na które postawić w sobotę. Trener dodał: „Obaj są dobrymi graczami, ciężko pracują na treningach, decyzję podejmę zapewne przed meczem”.

Niestety te kontuzje nie są dobrymi wiadomościami dla kibiców, sobotnie spotkanie przeciwko Evertonowi będzie trudnym pojedynkiem na boisku rywala, który mimo dziesiątej pozycji w lidze jest bardzo silną ekipą w lidze angielskiej. Początek spotkania już w sobotę o godzinie 16:00, trzymajmy kciuki za Lisy.