Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Leicester City mistrzem Anglii
Aktualności

Leicester City mistrzem Anglii

Leicester City został dzisiaj Mistrzem Anglii, dzięki remisowi Tottenhamu z Chelsea to Lisy mogą świętować Mistrzostwo Premier League, które jest dla Leicester City pierwszym takim trofeum w historii klubu, a jeszcze przed rozpoczęciem sezonu drużyna prowadzona przez nowego trenera, Claudio Ranieriego miała walczyć o utrzymanie, jednak to co się teraz dzieje, to sen który staje się jawą.

Leicester City zwycięża w Premier League

Po wczorajszym remisie Leicester City z Manchesterem United 1:1, wiadomo było że Lisom do mistrzostwa wiele nie brakuje, optymiści liczyli na dzisiejszą porażkę Tottenhamu z Chelsea, jednak wiadomo było że remis w tym spotkaniu również zapewni tytuł Leicester. Do przerwy to Tottenham dzisiaj prowadził z Chelsea 2:0 i ten wynik zasmucił wszystkich kibiców Lisów, jednak po przerwie Chelsea rzuciła się do odrabiania strat i stało się to na co wszyscy czekaliśmy, spotkanie zakończyło się remisem 2:2 a Leicester triumfuje w rozgrywkach Premier League.

Teraz wszyscy czekamy na spotkanie Leicester City z Evertonem na King Power Stadium, będzie to idealny moment do świętowania mistrzostwa Anglii, o którym zawodnicy jak i kibice Leicester długo nie zapomną, to była ciągle i ciężka walka od samego początku sezonu, która dała można już teraz śmiało powiedzieć zasłużone mistrzostwo.

Leicester City z historycznym trofeum

Tytuł dla Leicester City to uhonorowanie za wielkie serca włożone w każde ze spotkań, to nagroda dla drużyny i dla trenera, który odmienił całkowicie Leicester, wprowadzając dojrzałą grę. 2 Maj 2016 godzina 22:55 na długo zostanie w pamięci kibiców Lisów, bo właśnie o tej godzinie Mark Clattenburg odgwizdał koniec spotkania Chelsea – Tottenham zakończony remisem 2:2, to właśnie o tej godzinie już oficjalnie Leicester City został mistrzem Anglii.

132 lat od powstania Leicester City i w końcu mistrzostwo Anglii tak to właśnie prawdziwa rzeczywistość, od dzisiaj wszystkie gazety, media będą pisały i mówiły o tym głośno, a My wszyscy kibice Leicester cieszmy się z niesamowitego osiągnięcia, gratulując upragnionego tytułu.

Po dzisiejszym remisie Tottenhamu, Leicester City ma siedem punktów przewagi właśnie nad drugim Tottenhamem na dwie kolejki przed końcem sezonu, co oznacza tylko jedno – Leicester Mistrzem Anglii !!!