Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Vardy piłkarzem roku według Football Writers Association
Aktualności

Vardy piłkarzem roku według Football Writers Association

Według Football Writers Association, Jamie Vardy został wybrany piłkarzem roku w Anglii w 2016 roku, Vardy zdobył 22 gole w 34 meczach ligowych, reprezentował również Anglię, dla której zdobył gola. To wyróżnienie jest pierwszym takim wyróżnieniem w historii Leicester City, dotychczas żadnego graczowi Lisów nie udało się zdobyć tego prestiżowego trofeum.

Jamie Vardy po raz kolejny triumfuje, tak śmiało można powiedzieć, zawodnik który jest obecnie rekordzistą w Premier League pod względem ilości spotkań z rzędu ze zdobytą bramką tym razem zdobywa trofeum dla gracza roku.

Jamie Vardy najlepszym graczem roku

Oprócz Vardego nominowani byli inni gracze Leicester City byli nimi: Riyad Mahrez, N’Golo Kanté, Wes Morgan, Danny Drinkwater, Kasper Schmeichel i Danny Simpson. Jeżeli chodzi o samo głosowanie według Football Writers Association, to tutaj Vardy jest pierwszym Anglikiem od 2011 roku, który zdobył to trofeum. To trofeum w przeszłości trafiało mniej więcej innymi do takich sław jak: Bobby Moore, George Best, Eric Cantona, Thierry Henry i Cristiano Ronaldo. W głosowaniu wzięło udział około 400 członków Football Writers Association.

Vardy zadowolony z wyróżnienia

To wielki zaszczyt wygrać tak prestiżową nagrodę i mieć swoje nazwisko dodane do listy poprzednich zwycięzców. Dziękuje wszystkim członkom Football Writers Association, którzy na mnie głosowali. Dziękuje również wszystkim moim kolegom, bez których nie mógłbym tyle osiągnąć. To był niesamowity sezon dla całego klubu, wszyscy ciężko pracowaliśmy. Dziękuje również trenerowi i wszystkim ze sztabu szkoleniowego, którzy ciężko ze mną pracują i dają mi wskazówki.

Vardy również stał się pierwszym graczem w Leicester City od 30 lat, który zdołał przekroczyć barierę 20 goli w sezonie, jak na razie Jamie ma zdobytych 22 bramki. Teraz cała drużyna Leicester City czeka na to najważniejsze trofeum w historii klubu, drużyna prowadzona przez Claudio Ranieriego jest o krok od zdobycia mistrzostwa Anglii, to trofeum będzie nagrodą dla wszystkich za ten trud włożony w tym sezonie. Jak na razie triumfują indywidualności, niedawno Riyad Mahrez został najlepszym graczem PFA Player Of The Year, teraz triumfuje Vardy.