Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ranieri chce zakończyć karierę menadżerską w Leicester City
Aktualności

Ranieri chce zakończyć karierę menadżerską w Leicester City

Claudio Ranieri zapowiedział, że chce podpisać z Leicester City długoterminowy kontrakt i chce zakończyć swoją karierę trenerską właśnie na King Power Stadium, taka wypowiedź padłą z ust obecnego menadżera Lisów, który w ostatnim czasie zaprzeczył również że może zostać szkoleniowcem Reprezentacji Włoch, Ranieri zdecydowanie wyraził swoje plany na przyszłość.

Kiedy Claudio Ranieri przychodził do Leicester City, wszyscy liczyli że nowy trener zdoła pewnie utrzymać ich drużynę w lidze, jednak obecna sytuacja pokazuje że jego ciężka praca daje o wiele mocniejsze miejsce i to na dodatek pozycję lidera w Premier League na osiem kolejek przed końcem sezonu.

Claudio Ranieri o swojej przyszłości

Myślę że Leicester City to mój ostatni klub który poprowadzę. Mam nadzieję że podpiszę z klubem długoterminowy kontrakt na sześć lub siedem lat aby mógł właśni na King Power Stadium zakończyć swoją karierę trenerską i przejść na zasłużoną emeryturę.

Ranieri o przyjściu na King Power Stadium

Kiedy przychodziłem do Leicester City, prezes powiedział, że moim zadaniem jest utrzymanie drużyny w lidze przez najbliższe dwa sezony aby później wzbijać się z drużyną jak najwyżej. Widać że władze klubu mają ambitne plany, które chcą w najbliższych latach realizować. Władze zdecydowanie zaznaczyły że po dwóch przejściowych latach później będą chciały walczyć o rozgrywki europejskie, jednak wszystko diametralnie zmieniło się w obecnym sezonie i teraz osiem kolejek przed końcem mamy duże szanse na udział w przyszłorocznych rozgrywkach europejskich.

Przed nami osiem kolejek do zakończenia Premier League, wielu się zastanawia czy Leicester wytrzymają tą trudną końcówkę aby ostatecznie triumfować, czy jednak nie zdołają dowieźć pozycji lidera do końca sezonu. Co by się nie działo klub i tak jest zwycięski w tym sezonie, oddalił się od strefy spadkowej już po połowie sezonu na taki dystans, że pozostałą część sezonu mógł spokojnie zagrać na luzie.

Ranieri o obecnej sytuacji w klubie

Mam fantastyczny zespół, wielu kibiców wierzy że faktycznie możemy zdobyć mistrzostwo Anglii. To wspaniałe uczucie kiedy prowadzi się mały klub a konkuruje się z takimi potęgami jak Chelsea, Arsenal, Manchester City i United. Fajnie by było zdobyć mistrzostwo, jednak do tego celu jeszcze długa droga. Udało nam się osiągnąć już jeden cel a więc udział w Premier League w przyszłym sezonie, teraz możemy walczyć aby zakwalifikować się do rozgrywek europejskich a następnie walczyć o tytuł.