Home Aktualności Najlepsze chwile 2015 roku dla Leicester City

Najlepsze chwile 2015 roku dla Leicester City

0
0
147
Najlepsze chwile 2015 roku dla Leicester City

Postanowiliśmy podsumować 2015 rok oraz wybrać najlepsze chwile dla drużyny i kibiców. To był wspaniały zakręcony rok dla całej drużyny, od walki o utrzymanie do utrzymania pozycji lidera przed Boxing Day.

Zwycięstwo nad West Ham United 2:1
Wygrana 4 kwietnia 2015 roku na King Power Stadium rozpoczęła fantastyczną serię Lisów, od tego momentu drużyna Leicester przegrała tylko trzy spotkania, z czego dwa to już obecny sezon. Wygrana nad West Ham rozpoczęła również serię która zapewniła utrzymanie w Premier League.

Bój o utrzymanie
Dziewięć kolejek przed końcem sezonu 2014/2015 drużyna Leicester zajmowała ostatnią pozycję w lidze z dorobkiem 19 punktów i stratą do bezpiecznej pozycji w wysokości 7 punktów. Przełamanie w spotkaniu z West Ham dało drużynie Lisów do końca sezonu siedem zwycięstw, jeden remis i jedną porażkę, dzięki czemu Leicester zajął ostatecznie 14 pozycję z dorobkiem 41 punktów.

Joe Dodoo zdobywa hat-trick w debiucie
Dla młodego Dodoo debiut w Capital One Cup będzie w pamięci na zawsze, młody gracz zdobył w tym spotkaniu hat-tricka, a Leicester pokonał ostatecznie drużynę Bury 4:1.

Claudio Ranieri nowym trenerem
Zatrudnienie nowego trenera było dla kibiców wielką niewiadomą, jednak jak się już teraz okazuje Ranieri idealnie przypasował się do Lisów i razem z drużyną zajmuje obecnie drugą pozycję w lidze, rozgrywając wiele fantastycznych spotkań.

Leicester liderem w Boxing Day
Kto się mógł spodziewać że Leicester przed Boxing Day będzie liderem rozgrywek, a jednak stało się drużyna po fantastycznych spotkaniach wyprzedziła Arsenal Londyn i mogła się cieszyć miejsce na szczycie podczas Bożego Narodzenia.

Jamie Vardy z rekordem w Premier League
Vardy zrobił furorę w Premier League, zawodnik pobił dotychczasowy rekord Ruud van Nisterooya w liczbie meczów z rzędu ze strzeloną bramką, dotychczasowy rekord holendra wynosił 10 spotkań, jednak Vardy pobił rekord zwiększając go do 11 spotkań. Obecnie Vardy jest liderem strzelców w Premier League z dorobkiem 15 goli.

Dodaj komentarz