Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Najlepsze chwile 2015 roku dla Leicester City
Aktualności

Najlepsze chwile 2015 roku dla Leicester City

Postanowiliśmy podsumować 2015 rok oraz wybrać najlepsze chwile dla drużyny i kibiców. To był wspaniały zakręcony rok dla całej drużyny, od walki o utrzymanie do utrzymania pozycji lidera przed Boxing Day.

Zwycięstwo nad West Ham United 2:1
Wygrana 4 kwietnia 2015 roku na King Power Stadium rozpoczęła fantastyczną serię Lisów, od tego momentu drużyna Leicester przegrała tylko trzy spotkania, z czego dwa to już obecny sezon. Wygrana nad West Ham rozpoczęła również serię która zapewniła utrzymanie w Premier League.

Bój o utrzymanie
Dziewięć kolejek przed końcem sezonu 2014/2015 drużyna Leicester zajmowała ostatnią pozycję w lidze z dorobkiem 19 punktów i stratą do bezpiecznej pozycji w wysokości 7 punktów. Przełamanie w spotkaniu z West Ham dało drużynie Lisów do końca sezonu siedem zwycięstw, jeden remis i jedną porażkę, dzięki czemu Leicester zajął ostatecznie 14 pozycję z dorobkiem 41 punktów.

Joe Dodoo zdobywa hat-trick w debiucie
Dla młodego Dodoo debiut w Capital One Cup będzie w pamięci na zawsze, młody gracz zdobył w tym spotkaniu hat-tricka, a Leicester pokonał ostatecznie drużynę Bury 4:1.

Claudio Ranieri nowym trenerem
Zatrudnienie nowego trenera było dla kibiców wielką niewiadomą, jednak jak się już teraz okazuje Ranieri idealnie przypasował się do Lisów i razem z drużyną zajmuje obecnie drugą pozycję w lidze, rozgrywając wiele fantastycznych spotkań.

Leicester liderem w Boxing Day
Kto się mógł spodziewać że Leicester przed Boxing Day będzie liderem rozgrywek, a jednak stało się drużyna po fantastycznych spotkaniach wyprzedziła Arsenal Londyn i mogła się cieszyć miejsce na szczycie podczas Bożego Narodzenia.

Jamie Vardy z rekordem w Premier League
Vardy zrobił furorę w Premier League, zawodnik pobił dotychczasowy rekord Ruud van Nisterooya w liczbie meczów z rzędu ze strzeloną bramką, dotychczasowy rekord holendra wynosił 10 spotkań, jednak Vardy pobił rekord zwiększając go do 11 spotkań. Obecnie Vardy jest liderem strzelców w Premier League z dorobkiem 15 goli.