Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ranieri: fantastyczna wydajność
Wypowiedzi

Ranieri: fantastyczna wydajność

Manager Leicester City, Claudio Ranieri pochwalił swoją drużynę za efektowną wygraną nad Newcastle United 3:0, trener pochwalił wszystkich graczy za wysiłek jaki włożyli w to trudne spotkanie i wygrali na tym trudnym boisku jakim jest St James’Park. Dla Ranieriego jest to uwieńczenie trudnej pracy na treningach jaką w ciągu tygodnia przechodzi każdy z graczy.

Jak się okazało ta wygrana sprawiła że po tej kolejce Lisy są liderem Premier League a najlepszy strzelec drużyny którym jest Jamie Vardy wyrównał rekord Ruud Van Nisterloya w liczbie spotkań z rzędu ze strzeloną bramką. Ta wydajność Vardego podoba się trenerowi, który może liczyć na bardzo wysoką formę napastnika.

Po meczu Ranieri powiedział: „Jesteśmy liderem ligi, jednak to nie jest najważniejsze, taką sytuacje w lidze chciałbym widzieć pod koniec sezonu, teraz jest to niecała połowa a do końca zostało bardzo wiele trudnych spotkań. Liczę że zespół nadal będzie grał na wysokim poziomie i dawał z siebie wszystko. Na początku tego sezonu za cel ustaliłem zdobycie 40 punktów, obecnie mamy ich 28 co sprawia że do spełnienia celu brakuje na prawdę niewiele, szczególnie że do końca sezonu jeszcze dużo spotkań.”

Trener Lisów dodał również: „Dziękuje drużynie za serce włożone w każde spotkanie, jestem szczęśliwy że mam w drużynie napastnika który w momencie kiedy jestem managerem bije swoje życiowe rekordy ligowe, to jest dla mnie nagroda za ciężką pracę z drużyną. W następnym meczu Vardy może pobić rekord Nisterloya i stać się samodzielnym liderem, mam nadzieję że jego umiejętności pomogą mu to osiągnąć.”

Ranieri dziękuje graczom i kibicom

Kolejna ważna wypowiedź którą w swojej wypowiedzi wyraził Ranieri brzmiała następująco: „Zespół pokazał dzisiaj wysoką wydajność, nie było to łatwe ponieważ w ostatnim czasie mieliśmy przerwę reprezentacyjną i po takiej przerwie nigdy nie wiadomo co się zdarzy. Mieliśmy tylko dwa treningi przed meczem z Newcastle. Chcę podziękować również naszym fanom którzy podróżowali wiele godzin aby kibicować naszej drużynie w spotkaniu z Newcastle”.