Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ranieri mimo porażki widzi postępy
Wypowiedzi

Ranieri mimo porażki widzi postępy

Trener Leicester City, Claudio Ranieri widzi postępy w jego drużynie, w której wprowadził aż osiem zmian przed pojedynkiem z Tottenhamem, jak trener dodał zmian miało być dziewięć jednak podczas rozgrzewki urazu nabawił się Ritchie De Laet.

Już od samego początku na ławce zobaczyliśmy Vardego i Mahreza a w całym składzie trener Lisów wprowadził aż osiem zmian, mimo porażki trener chwali drużynę (chodzi tutaj bardziej o zmienników) za postępy w grze, że drużyna gra coraz lepiej.

Ranieri chwali drużynę za postępy

Ranieri zapytany czy zmiany spowodowane są postawieniem priorytetu na ligę a odpuszczeniem pucharów, odpowiedział:

Nie prawda, naszym priorytetem jest również FA Cup. Chcę po prostu dawać szansę wszystkim moim graczom, Pochettino również przeprowadził wiele zmian. Zagraliśmy już czwarty pojedynek z Tottenhamem w tym sezonie, bilans jest sprawiedliwy, raz My wygraliśmy, raz Tottenham a dwa razy padł remis. Dzisiaj Tottenham zagrał lepiej dlatego zasłużenie wygrał.

Teraz Leicester pozostał na polu walki jedynie w lidze, w której do końca sezonu pozostało 16 kolejek, jak na razie Lisy zajmują drugą pozycję w identycznym dorobkiem punktowym jak pierwszy Arsenal Londyn. Już w sobotę Leicester zmierzy się w lidze ze Stoke City.

Ranieri podkreślił, że drużyna szybko musi zapomnieć o odpadnięciu z FA Cup i skupić się na lidze, bo już w sobotę czeka ich trudny pojedynek ze Stoke City.