Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Daniel Amartey zawodnikiem Leicester City
Transfery

Daniel Amartey zawodnikiem Leicester City

Daniel Amartey dołączył do Leicester City z FC Copenhagen, oficjalna strona Lisów potwierdziła transfer 21-letniego reprezentanta Ghany, który z Leicester podpisał kontrakt aż do 2020 roku.

Wysoko oceniany Amartey może występować na boisku na prawej obronie lub w środku pomocy, ta wszechstronność na pewno przyda się w drużynie Claudio Ranieriego, który mimo że wydał oświadczenie o zakończeniu poszukiwań kolejnych graczy po tym jak do Lisów dołączył Demarai Grey jednak postanowił poszukać i znalazł utalentowanego gracza występującego w lidze duńskiej.

Opłata za transfer nie została ujawniona, chociaż według wcześniejszych doniesień wynikało że gracz ma klauzule wykupu w kontrakcie w wysokości 4,9 miliona funtów.

Daniel Amartey zadowolony z dołączenia do Leicester

To ogromna przyjemność dołączyć do Leicester City. Wiem, że klub interesował się mną przez jakiś czas, ja byłem zdecydowany aby tutaj przyjechać. W całej Europie ludzie mówią o Leicester City, szczególnie o obecnej dobrej grze w Premier League. Zespół gra fantastyczny ofensywny futbol, nie mogę się już doczekać aż zadebiutuje w barwach Lisów.

Młody, zaledwie 21-letni Amartey od momentu przyjechania w lipcu 2014 roku do Daniel Amartey robił prawdziwą furorę, gający i na obronie i w pomocy zawodnik stał się pewnym punktem nowej drużyny. W pierwszym swoim sezonie w FC Copenhagen rozegrał 29 spotkań ligowych, w których zdobył 3 gole i zaliczył asystę, dodatkowo 6 razy zagrał w Lidze Europy gdzie zdobył 2 gole, do tego dorzucił 5 występów w Pucharze Danii oraz 3 mecze w eliminacjach do Ligi Mistrzów, w których zdobył gola.

W kolejnym sezonie w FC Copenhagen, Amartey zagrał w 15 spotkaniach ligowych, 3 spotkaniach kwalifikacji do Ligi Mistrzów i 2 spotkaniach Pucharu Danii.

Daniel Amartey przychodzi do Europy

Początki kariery zawodnika w Europie zaczynają się w szwedzkim Djurgårdens IF gdzie dołączył w 2012 roku mając wtedy 18 lat, w tym klubie w ciągu dwóch lat rozegrał 34 spotkania ligowe. Przed rokiem zadebiutował w Reprezentacji Ghany w spotkaniu przeciwko Senegalowi, dotychczas w reprezentacji zaliczył 6 występów.