Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ranieri oczekuje zdecydowanej walki przeciwko Norwich
Wypowiedzi

Ranieri oczekuje zdecydowanej walki przeciwko Norwich

Claudio Ranieri oczekuje że jego gracze zagrają pewną piłkę w spotkaniu przeciwko Norwich, trener Lisów nie chce już więcej widzieć tak słabej końcówki, po której drużyna Leicester straciła gola w meczu z Arsenalem Londyn i ostatecznie przegrała to spotkanie.

Trener Lisów, dał jasno do zrozumienia że oczekuje od swoich graczy pełnego spotkania w którym gracze będę w pełni skoncentrowani i będą w stanie wygrać spotkanie. Trener zaznaczył, że sobotnie spotkanie w rzeczywistości może być o wiele trudniejsze niż mecz z Arsenalem, dlatego muszą się przyłożyć do meczu.

Ranieri o sobotnim meczu z Norwich

Powiedziałem moim zawodnikom, że w sobotę będą mieli ciężko bitwę do stoczenia w meczu przeciwko Norwich, będzie to trudniejszy mecz niż ten z Arsenalem. Chcę aby moi gracze byli w pełni skoncentrowani i mówię to ze względu na straconego gola z Arsenalem w samej końcówce meczu.

Ranieri po raz pierwszy odniósł się do możliwości zdobycia tytułu mistrza Anglii przez Leicester, dodając że najbliższe pięć spotkań będzie kluczowe w walce o mistrzostwo. Po spotkaniu z Norwich City kolejnymi rywalami będą West Bromwich Albion, Watford, Newcastle United i Crystal Palace. Nawet jeżeli klub nie zdobędzie mistrzostwa, Ranieru uznaje że właśnie te pięć spotkań będzie miało w ogóle wpływ na ewentualną wysoką pozycję w lidze.

Ranieri o sytuacji w kadrze Leicester

Menadżer Leicester City potwierdził, że do gry jest gotowy Jeffrey Schlupp, który pauzował od 5 grudnia. Kolejnym tematem była rozmowa o tym czy w sobotę zadebiutuje Daniel Amartey, wszystko wskazuje na to że jest duża szansa na debiut, szczególnie że za kartki pauzować będzie Danny Simpson, a Ranieri w jednej z rozmów powiedział, że Amartey jest już gotowy do gry.