Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Daniel Amartey: cieszy mnie życie w Leicester
Wypowiedzi

Daniel Amartey: cieszy mnie życie w Leicester

Daniel Amartey który dołączył do Leicester City w styczniu tego roku, wyraził swoje zadowolenie z życia w nowym klubie i dobrego przyjęcia przez zespół. Mimo, że Amartey jeszcze nie zdołał zadebiutować w pierwszym składzie jest zadowolony ze sposobu traktowania go przez resztę zespołu jak i cały klub.

Amartey coraz bliżej debiutu

Od momentu dołączenia z FC Kopenhaga do Leicester, Daniel Amartey dwukrotnie zagrał po 90 minut w drużynie rezerw i jest już bliski debiutu w pierwszej drużynie, wszystko związane było z przerwą sezonową w Danii, dlatego gracz miał dłuższą przerwę zanim przeniósł się na King Power Stadium, trener chwali zawodnika za występy w rezerwach i jest pewien że już niebawem zadebiutuje w pierwszej ekipie.

Amartey pochwalił Leicester za fantastyczną atmosferę panującą w szatni, dodatkowo pozytywem jest fakt że w Leicester obecnie gra inny reprezentant Ghany, którym jest Jeffrey Schlupp to na pewno ułatwia sprawę Amartey’owi.

Daniel Amartey o sytuacji w Leicester

Czuję się tutaj dobrze, wracam do wysokiej formy kondycyjnej co mnie również cieszy. Podoba mi się tutaj atmosfera jaka panuje w klubie i w szatni. Nowi koledzy z drużyny są dla mnie mili, każdy jest dla mnie dobry co ułatwia mi adaptację w nowych warunkach. Jestem tutaj po to aby dać z siebie jak najwięcej i już nie mogę się doczekać debiutu.

Najbliższą okazją dla Amartey’a na debiut będzie kolejne spotkanie ligowe które zostanie rozegrane w najbliższy weekend, Leicester podejmować będzie w nim Norwich City.