Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ranieri planuje zmiany w meczu FA Cup
Wypowiedzi

Ranieri planuje zmiany w meczu FA Cup

Trener Leicester City, Claudio Ranieri zapowiedział że w jutrzejszym meczu FA Cup przeciwko Tottenhamowi planuje zmiany w składzie, dojdzie do lekkiego przetasowania składu, wszystko z powodu urazów i zmęczenia zawodników.

Leicester pojedzie na White Hart Lane w niedzielę aby zagrać z Tottenhamem w trzeciej rundzie Pucharu Anglii, dla Lisów będzie to okazja to odniesienia zwycięstwa, gdyż drużyna Ranieriego w ostatnim czasie przegrała z Liverpoolem i odniosła dwa remisy, najpierw z Manchesterem City a następnie z Bournemouth.

Niestety głównym brakiem w niedzielnym spotkaniu będzie nieobecność Jamiego Vardego, klubu przeszedł operację pachwiny i ma pauzować przez minimum dziesięć dni. Menadżer Leicester, który objął klub na początku sezonu, liczy że jego drużyna może zaliczyć poprawkę formy w FA Cup, jednak nie będzie łatwo bo Tottenham to trudny przeciwnik do pokonania.

Oprócz nieobecnego Vardego, również Jeffrey Schlupp i Matty James jutro nie zagrają, chociaż ten drugi po powrocie z długiej kontuzji, zagrał już dwa spotkania po 90 minut w drużynie do lat 21. Z powodu braków Ranieri musi eksperymentować, chociaż jak zapewnia podejście drużyny na pewno się nie zmieni, ekipa Lisów będzie chciała jutro wygrać.

Ranieri wprowadzi zmiany w meczu przeciwko Tottenhamowi

Na pewno dojdzie do zmian, postaram się wykonać jak najlepsze zmiany, jednak zapewniam, że nasza mentalność się nie zmieni. Jedziemy jutro aby wygrać.

Leicester ma dobre wyniki przeciwko Tottenhamowi w Pucharze Anglii, Lisy wygrały trzy z czterech ostatnich spotkań w FA Cup, dlatego to dodatkowo motywuje drużynę. Oczywiście łatwo nie będzie, Tottenham w obecnym sezonie spisuje się bardzo dobrze dzięki czemu zajmuje czwartą pozycję w Premier League.