Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Ranieri nie śpieszy się z powrotem Vardego
Aktualności

Ranieri nie śpieszy się z powrotem Vardego

Jamie Vardy przeszedł już operację pachwiny i potrzebuje około 10 dni na powrót na boisko, Claudio Ranieri zapewnił że nie będzie chciał przyśpieszać powrotu swojego najskuteczniejszego napastnika, chce aby Vardy na spokojnie doszedł do zdrowia, aby kontuzja się nie odnowiła.

Operacja zakończyła się sukcesem, wstępnie ustalono że Vardy potrzebuje około 10 dni na powrót, jednak Ranieri już teraz zapewnił że najwcześniej jego napastnik wróci na ligowe spotkanie przeciwko Tottenhamowi, jeżeli nie będzie pewny zdrowia zawodnika, wydłuży jego obecność po za boiskiem.

Ranieri nie chce ryzykować zdrowia zawodnika, wiadomo że zbyt wczesny powrót może odnowić kontuzję a tego nikt by nie chciał, podczas nieobecności Vardego zastąpi go jeden z napastników Ulloa lub Okazaki.

Ranieri da Vardemu dojść do zdrowia

Operacja przeszła prawidłowo, Jamie rozpoczął współpracę z fizjoterapeutami i powinien powrócić na ligowy mecz z Tottenhamem. Ustaliliśmy z fizjoterapeutami że jeżeli Jamie nie będzie w pełni zdrów zagra dopiero przeciwko Aston Villi, najważniejsze żeby uraz się nie odnowił.

Podczas nieobecności Vardego, wszyscy liczą na debiut nowego gracza Lisów, już podczas spotkania pucharowego przeciwko Tottenhamowi może zadebiutować 19-letni Demarai Gray, sam zawodnik również liczy na swój debiut w nowych barwach.

Ranieri przed meczem pucharowym

Pochettino robi dobrą robotę, ich skład jest fantastyczny, trudno jest grać z Tottenhamem, mają mocny pierwszy i drugi skład. Mają dobre połączenie młodych i starszych graczy, my również chcemy iść za ich przykładem. Kiedy podpisywałem kontrakt z Leicester, Vichai Srivaddhanaprabha powiedział że chce stworzyć na King Power Stadium zespół składający się z dobrych młodych graczy i starszych bardziej doświadczonych. Zespół w przeciągu dwóch trzech lat ma dostać się do rozgrywek europejskich, nawet do Ligi Mistrzów. Powiedziałem, że będziemy ciężko pracować aby to osiągnąć. Jak na razie połowa sezonu za nami, widać poprawę, ale czeka nas jeszcze sporo pracy.

Początek spotkania Tottenham kontra Leicester już jutro o godzinie 17:00, wszyscy jesteśmy ciekawi jaki skład wystawi Claudio Ranieri i czy debiutu doczeka się Demarai Gray.