Ranieri zachwycony wygraną nad Liverpoolem
Wypowiedzi

Claudio Ranieri wyraził swoje ogromne zadowolenie po tym jak Leicester City pokonał na King Power Stadium drużynę Liverpoolu 2:0, Ranieri jest również pod wrażeniem wspaniałej formy Mahreza i Vardego, ten drugi popisał się wczoraj fantastycznym golem, dającym prowadzenie Lisom.

17 i 18 gol w tym sezonie w wykonaniu Vardego sprawił, że Leicester City ma trzy punkty przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem City. Po energicznej bezbramkowej pierwszej połowie, Vardy w 60 minucie zdołał otworzyć wynik spotkania fenomenalnym strzałem z woleja z 30 jardów, pokonując bezradnego Mignoleta. 11 minut później Vardy po raz kolejny pokazał klasę podwyższając na 2:0 i dając spokój w dowiezieniu wyniku do końca.

Ranieri o wygranym meczu z Liverpoolem

Zagraliśmy wspaniały występ, to było niesamowite, bo pokonaliśmy bardzo dobry zespół, który jest bardzo dobrze zorganizowany. Klopp wykonuje dobrą robotę do tej pory i jestem pewien, że w przyszłym sezonie Liverpool będzie grał jeszcze lepiej. Dzisiaj moi gracze zagrali fantastycznie, stwarzając sobie sytuacje podbramkowe. Przy pierwszym golu zagranie Mahreza było wspaniałe a samo wykonanie Vardego było niewiarygodne. Cieszy mnie, że Vardy wracając po operacji zaczął grać na wysokim poziomie i strzelać bramki.

Leicester pokazał wczoraj, że jest w stanie wygrywać nawet z tymi najlepszymi, drużyna pewnie się broniła i potrafiła wykorzystywać kontrataki. Wszystkich cieszy wysoka forma Vardego, który jak dobrze pamiętamy niedawno przeszedł operację. Gol w ostatnim meczu, wczoraj dwa gole, pokazują że znowu zaczyna się wielkie strzelanie Vardego, który ma już 18 goli w Premier League na swoim koncie.

Ranieri zapytany czy jego drużyna czuje strach przed meczami z silnymi drużynami, odpowiedział: „Nie czujemy strachu, my po prostu podchodzimy do każdego spotkania aby cieszyć się grą na boisku, niezależnie kto jest naszym przeciwnikiem”.

Być może takie podejście sprawia, że obecnie Leicester jest liderem, szczególnie że już nie jedna drużyna z czołówki przegrywała z Lisami, może to jest dobre podejście, które właśnie wprowadził Ranieri do Leicester.