Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Guidolin: Leicester zasługuje na tytuł
Wypowiedzi

Guidolin: Leicester zasługuje na tytuł

Trener Swensea City, Francesco Guidolin po tym jak jego drużyna przegrała dzisiaj z Lisami powiedział po meczu że Leicester City zasługuje na tytuł Premier League, szczególnie że dzisiaj Leicester pokazał bardzo dobrą piłkę, wykorzystując wszystkie stworzone szanse i błędy popełniane przez Swensea.

Francesco Guidolin, który zaczął pracować jako menadżer Swensea City od 18 stycznia tego roku był pod wrażeniem gry jaką zaprezentował dzisiaj Leicester, po meczu trener śmiało dodał, że Lisy to drużyna która w zupełności zasługuje na tytuł. Co do spotkań Leicester ze Swensea, to druga wysoka wygrana podopiecznych Claudio Ranieriego nad Swensea w tym sezonie, w poprzednim meczu również Lisy triumfowały, jednak jesienią wygrana wyniosła 3:0 a nie jak dzisiaj 4:0.

Włoski trener Guidolin, jest pod wrażeniem jaką ogromną pracę z Leicester wykonuje jego rodak Claudio Ranieri, od momentu przyjścia na King Power Stadium drużyna prowadzona przez Ranieriego robi furorę w Premier League.

Guidolin o ewentualnym tytule dla Leicester

Leicester City zasługuje aby wygrać ligę, to bardzo silny zespół. To jest marzenie klubu z King Power Stadium i rozumiem dlaczego Ranieri miał łzy w oczach kilka tygodni temu. Jestem pod wrażeniem pracy jaką wykonuje Ranieri z Leicester City. Dzisiaj mój zespół starał się walczyć przez 90 minut.

W dzisiejszym spotkaniu Lisy bardzo szybko wyszły na prowadzenie po błędzie obrony Swensea, kiedy jeden z obrońców swoim wykopem trafił w Mahreza, który od razu ten błąd wykorzystał i zamienił go na gola otwierającego wynik spotkania, który jak się później okazało był jeszcze trzykrotnie zmieniany, aż Lisy zakończyły ten bój wygraną 4:0.