Remis Leicester z Chelsea na zakończenie sezonu
Mecze

Leicester City zremisował swoje ostatnie spotkanie w tym sezonie, remisując na Stamford Bridge z Chelsea Londyn 1:1, gospodarze objęli prowadzenie po golu z rzutu karnego kiedy to do siatki trafił Fabregas natomiast wyrównał fantastycznym strzałem z 30 metrów w wykonaniu Drinkwatera.

Ostatni mecz obecnego sezonu spowodował że Leicester City pojechał na Stamford Bridge aby zagrać z dotychczasowym mistrzem Anglii, drużyną Chelsea Londyn dodatkowo dla Claudio Ranieriego był to powrót na obiekt klubu który niegdyś prowadził przez cztery lata.

Spotkanie zaczęło się w bardzo szybkim tempie, już w 7 minucie Pedro oddał strzał, który o centymetry minęła słupek bramki, na to Lisy odpowiedziały w 23 minucie kiedy to Vardy oddał strzał, który przeleciał obok lewego słupka. W 33 minucie Cesc Fabregas zagroził silnym strzałem, jednak Kasper Schmeichel dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków. W 40 minucie Schmeichel po raz kolejny zanotował bardzo dobrą interwencję, tym razem broniąc strzał który oddał Willian.

Leicester na remis z Chelsea Londyn

Po zmianie stron, gra mocno zwolniła, na pierwszą akcję w drugiej połowie czekaliśmy aż do 65 minuty, niestety była to akcja z korzyścią dla Chelsea, na pograniczu pola karnego faulował Jeffery Schlupp za co sędzia podyktował rzut karny, okazję pewnie wykorzystał Fabregas dając Chelsea prowadzenie. Mimo straty gola, Leicester City dążył do wyrównania za wszelką cenę, to udało się w 82 minucie po fantastycznym strzale z okolic 30 metra, Daniel Drinkwater huknął nie dając żadnych szans bramkarzowi gospodarzy.

Więcej goli kibice dzisiaj nie zobaczyli, chociaż remis 1:1 jest jak najbardziej sprawiedliwy, dla Lisów nie zmienia to pozycji ligowej bo jak wiadomo tytuł Mistrza Anglii jest już zapewniony, natomiast Chelsea Londyn straciła dziewiątą pozycję w lidze na rzecz Stoke City, które wygrało swoje spotkanie z West Ham United 2:1.

Teraz wszyscy gracze Leicester mogą zasłużenie odpocząć, niektórzy nie będą mieli sporo tego czasu, szczególnie że już niebawem startuje Euro 2016, jednak większość spokojnie sobie odpocznie przed okresem przygotowawczym. A My wszyscy kibice Leicester z niecierpliwością czekamy na najnowsze informacje z klubu, na pewno będzie dużo spekulacji transferowych, oraz ewentualnych transferów.

Leicester City obecny sezon kończy z dorobkiem 81 punktów, mając na koncie 68 zdobytych goli i 36 goli straconych. We wszystkich swoich spotkaniach ligowych, Leicester City odniósł 23 wygrane, 12 remisów i tylko 3 porażki.

Chelsea Londyn – Leicester City 1:1 (0:0)

1:0 Fabregas 65′
1:1 Daniel Drinkwater 82′