Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Aktualności Mecze

W drugiej kolejce Leicester podejmie Brighton

Rok 2017 to okres wielkich powrotów do najwyższej ligi rozgrywkowej w Anglii. Na salony wrócił Brighton & Hove Albion, który czekał na ten moment 34 lata. Jeszcze dłużej przyszło czekać drużynie Huddersfield Town, które po raz ostatni w najwyższej lidze angielskiej swoje mecze rozgrywało 45 lat temu.

W drugiej kolejce Lisy zmierzą się z Brighton & Hove Albion, które w ubiegłym sezonie zdobyło wicemistrzostwo Championship, tylko u punkt ustępując Newcastle United. Na inauguracje Mewy przegrały z Manchesterem City na własnym stadionie 0:2.

Porażką zakończyło się także wyjazdowe starcie Leicester z Arsenalem, gdzie po wspaniałym widowisku Lisy przegrały 4:3. Będzie to zatem dla obu drużyn szansa na pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach Premier League .

Oczywiście kibice Leicester doskonale pamiętają starcia między tymi dwoma klubami jeszcze z lat 2011-2014 w Championship. W tym okresie, oba zespoły spotkały się sześć razy. Brighton wygrywał trzykrotnie, natomiast Leicester dwukrotnie. Jeden mecz zakończył się remisem. Ostatnie spotkanie rozegrane 8 kwietnia 2014 roku wygrały Mewy 1:4.

To jednak bardzo dawne dzieje. Od tamtej pory zmieniło się niemal wszystko. Leicester zdążyło zdobyć historyczne mistrzostwo Anglii i zbudować bardzo silny skład. Lisy są oczywiście zdecydowanym faworytem tego starcia. Kurs bukmacherów na Leicester to 1,70. Osoba typująca Brighton może zarobić 4,70zł za postawioną złotówkę jeżeli goście zwyciężą. Kurs na remis wynosi natomiast 3,70.