Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Shinji Okazaki ożywił Leicester City
Aktualności

Shinji Okazaki ożywił Leicester City

Shinji Okazaki szybko odnalazł się w drużynie Leicesteru City, do której trafił latem z niemieckiego FSV Mainz 05. Zawodnik rozegrał dwa bardzo dobre spotkania, trafiając w nich raz do siatki rywala. Sam zawodnik jest zachwycony startem jego nowej drużyny oraz atmosferą jaka panuje w drużynie.

Okazaki szybko musiał się dostosować do ligi angielskiej, która ma większe wymagania niż liga niemiecka. Latem zawodnik trafił do Lisów i już po dwóch meczach widać jego pozytywny wpływ na grę drużyny, swoje pierwsze trafienie zawodnik zaliczył podczas wygranego spotkania z West Ham United, co na pewno doda motywacji zawodnikowi.

W wywiadzie umieszczonym na oficjalnej stronie Lisów Okazaki powiedział: „Chciałem dobrze wkroczyć do nowego klubu, to było dla mnie ważne, ale udało się to osiągnąć, dodatkowo zaliczyłem pierwsze trafienie dla nowego klubu”

Okazaki podczas cztereh i pół roku w bundeslidze zdobył 37 goli, jednak zawodnik chce również pomóc Lisom również w obronie. Zawodnik w ostatnim czasie powiedział: „Myślę że mogę pomóc w defensywie Lisów, ale moim głównym celem jest częste zdobywanie goli”.