Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Gokhan Inler zawodnikiem Leicester City
Transfery

Gokhan Inler zawodnikiem Leicester City

Gokhan Inler zmienił klub na Leicester City, klub potwierdził w środowy wieczór transfer zawodnika, informując że Inler podpisał trzyletni kontrakt z klubem, a drużyna Lisów musiała zapłacić za zawodnika około 3 milionów funtów, jednak kwota może wzrosnąć do 5 milionów funtów.

Mimo zainteresowania innych klubów, Gokhan Inler zdecydował się na przeniesienie do Leicesteru, zawodnik będzie gotowy do gry już na najbliższe spotkanie, w którym Leicester zmierzy się z Tottenhamem, sam zawodnik poinformowął, że będzie w drużynie Lisów występował z numerem 33.

Gokhan Inler swoją karierę rozpoczynał w FC Basel po roku zmienił klub na FC Aarau a po kolejnym roku trafił do FC Zürich. Po przygodzie w Szwajcarii zawodnik przeniósł się do Udinese gdzie spędził cztery lata. Po przygodzie w Udinese zmienił on barwy na Napoli, w tej drużynie występował do końca niedawno zakończonego sezonu. Teraz przychodzi pora na przygodę w Leicester City.

Oprócz występów w drużynach klubowych Inler ma za sobą już 84 występy dla Reprezentacji Szwajcarii, w której pełni funkcję kapitana.

Po podpisaniu kontraktu, Inler powiedział: „Cieszę się że mogę dołączyć do Leicesteru, w ostatnim czasie wiele klubów mnie kusiło, jednak ostatecznie wybrałem Leicester i nie żałuję swojego wyboru, wyboru dokonałem prosto z serca. Jestem gotów do gry, będę chciał dać z siebie jak najwięcej, występując w jednej z najsilniejszych lig świata”.