Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Shinji Okazaki strzela gola dla Japonii
Aktualności

Shinji Okazaki strzela gola dla Japonii

Shinji Okazaki zdobył w czwartek gola dla swojej Reprezentacji Japonii, zawodnik Leicester City otworzył wynik spotkania w spotkaniu w którym Japonia podejmowała Afganistan w ramach spotkania fazy grupowej eliminacji do Mistrzostw Świata. Ostatecznie Japonia pokonała przeciwnika 5:0 a Okazaki zagrał do 73 minuty po czym zastąpił go Mike Havenaar.

Okazaki potwierdza wysoką formę

Okazaki w obecnym sezonie zdobył 5 goli w lidze dla Leicester City będąc w ostatnim czasie w bardzo dobrej formie. Ta forma potwierdziła się podczas pobytu na zgrupowaniu Reprezentacji Japonii, podczas spotkania Okazaki otworzył wynik spotkania natomiast koledzy dorzucili cztery gole dzięki czemu Japonia wygrała już kolejne spotkanie w swojej grupie, mając obecnie 19 punktów po 7 kolejkach wyprzedzając drugą Syrię o punkt.

Japonia zagra z Syrią, szansa dla Okazakiego

Dla Okazakiego występ przeciwko reprezentacji Afganistanu po raz kolejny dopisał do konta gola, w poprzednim spotkaniu z tą reprezentacją gracz Lisów zdobył dwa gola a wtedy Japonia wygrała 6:0. A już 29 marca zawodnik Lisów będzie miał kolejną szansę do zdobycia gola, szczególnie że szykuje się hit w grupie E, w którym Japonia zagra z wiceliderem, Reprezentacją Syrii.