Leicester pokonuje Celtic Glasgow w karnych
Mecze

Leicester City pokonał po rzutach karnych Celtic Glasgow, w ramach spotkania International Champions Cup, Lisy wygrały karne 6:5 natomiast w regulaminowych czasie gry kibice obejrzeli remis 1:1. Gole w regulaminowym czasie gry zdobyli: Royad Mahrez dla Lisów oraz O’Connell dla Celticu.

Leicester na remis z Celtic Glasgow

Podczas turnieju International Champions Cup drużyna Leicester City zmierzyła się na początek ze szkockim Celticem, spotkanie było dosyć wyrównane, chociaż dla obu trenerów najważniejsze było przetestowanie swoich zawodników i różnych formacji na boisku. Do pojedynku bardziej zmęczeni podchodzili gracz Celticu, którzy w środku tygodnia rozgrywali jedno ze spotkań eliminacji do Ligi Mistrzów.

Spotkanie nie było zbyt porywające, ale jak to bywa z meczami towarzyskimi chodzi przede wszystkim o testowanie ze strony trenerów, dlatego też od samego początku Claudio Ranieri w bramce umieścił nowego trenera: Zielera, jednak kibice nie obejrze nowego napastnika, który do Lisów przeszedł z CSKA Moskwa.

Obydwa gole padały w drugiej połowie, tuż na początku drugiej połowy do siatki trafił Mahrez, który ponoć już na dniach odejdzie do Arsenalu Londyn natomiast Celtic odpowiedział po trafieniu O’Connella.

W rzutach karnych bezbłędnie trafiali gracze Leicester, w tym Marcin Wasilewski, który na boisku pojawił się w 62 minucie, ze strony Celticu jedynym który nie wykorzystał karnego był Jamies Forres, jego strzał wybronił Schmeichel.

Kolejnym sprawdzianem dla Leicester, będzie pojedynek z Paris Saint Germain, który zostanie rozegrany za tydzień, 31 lipca.

Leicester City – Celtic Glasgow 1:1 (0:0), karne: 6:5

1:0 Riyad Mahrez 46′
1:1 O’Connell 59′