Leicester City Polska

Polska strona Leicester City Football Club

Aktualności Transfery

Zastępca Zielera już w Leicester.

 

O odejściu rezerwowego bramkarza Rona Roberta Zielera mówiło się już od dłuższego czasu. Niemiec nie był zadowolony ze swojej pozycji w drużynie gdzie musiał ustępować miejsca w bramce Kasperowi Schmeichelowi. Zieler spędził w drużynie Lisów zaledwie jeden sezon i rozegrał 9 spotkań, głównie pod nieobecność kontuzjowanego Schmeichela. Niemiec odszedł do Stuttgartu za 4 miliony Euro.

Leicester bardzo szybko znalazło zastępstwo na miejsce rezerwowego bramkarza. Jest nim 32-letni Szwajcar bośniackiego pochodzenia – Eldin Jakupović z Hull City. Jakupović rozegrał w ubiegłym sezonie 22 spotkania, z czego większość w drugiej części sezonu kiedy to zastąpił między słupkami Allana McGregora.

W drużynie Hull City, Jakupović spędził 5 lat. Wcześniej grywał dla takich klubów jak Aris Saloniki czy Lokomotiw Moska. Leicester w jego cv z całą pewnością będzie od teraz figurowało jako najlepsza drużyna, w której miał okazję grać. Jego transfer do drużyny Lisów kosztował ponad 2 miliony Euro. Jakupović zadebiutował w drużynie Lisów 26 lipca w meczu towarzyskim z Luton wygranym przez Leicester 1-0.

Nie był to pierwszy w tym sezonie transfer na linii Hull – Leicester. Wcześniej drużynę Lisów zasilił 24-letni środkowy obrońca Harry Maguire. Koszt jego transferu był nieco wyższy, bowiem wyniósł prawie 14 milionów Euro.